تهران
کد خبر:94826
پ

اتهامات آزار جنسی در سازمان ملل؛ مقام سابق خواستار تحقیقات مستقل شد

یک مقام ارشد سابق سازمان ملل خواستار تشکیل فوری کمیته‌ای مستقل برای تحقیق درباره اتهام فساد و سوءاستفاده جنسی در سازمان ملل متحد شد. به گزارش خبرگزاری، به نقل از وب‌سایت بی‌بی‌سی، «پورنا سن» که تا سال ۲۰۲۰ مسئول مقابله با آزار جنسی در سازمان ملل بود، گفت، این سازمان باید پا پیش گذاشته و […]

یک مقام ارشد سابق سازمان ملل خواستار تشکیل فوری کمیته‌ای مستقل برای تحقیق درباره اتهام فساد و سوءاستفاده جنسی در سازمان ملل متحد شد.

به گزارش خبرگزاری، به نقل از وب‌سایت بی‌بی‌سی، «پورنا سن» که تا سال ۲۰۲۰ مسئول مقابله با آزار جنسی در سازمان ملل بود، گفت، این سازمان باید پا پیش گذاشته و تمامی توصیه‌های یک هیئت مستقل تحقیقات را اجرا کند.

این اظهارات پورنا سن پس از آن مطرح می‌شود که تحقیقاتی از سوی بی‌بی‌سی از اخراج آن دسته از نیروهای سازمان ملل خبر داد که سعی داشتند این بزهکاری‌های اتهامی را فاش کنند.

یک مستند ساخته بی‌بی‌سی با عنوان «افشاگران: درون سازمان ملل» از جزئیات اتهامات فساد پرده بر می‌دارد و اینکه مدیریت سازمان ملل چشمانش را بر بزهکاری و سوءاستفاده جنسی بسته است.

برخی از کارکنان سازمان ملل که سعی داشتند این وقایع را گزارش دهند، به بی‌بی‌سی گفتند که تنبیه شده‌اند و برخی هم شغل خود را از دست داده‌اند.

پورنا سن گفت: این نشان می‌دهد که گاهی حفاظت از مقامات بالارتبه هر سازمانی، از آسیب نرسیدن به نیروهای زیردست مهم‌تر است.

این مقام ارشد سازمان ملل گفت، سازمان ملل متحد نه تنها حامی، بلکه زادگاه حقوق بشر است، اما هنوز نتوانسته این حقوق را – دست‌کم برای کارمندان خود – به اجرا بگذارد.

به گزارش بی‌بی‌سی، سازمان ملل اعلام کرده که در این سازمان برای هرگونه تحقیق بیرونی و مستقل باز است. سازمان ملل گفته است که این سازمان بارها بر اینکه هیچ مدارایی با آزار و اذیت جنسی ندارد، تاکید کرده است.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید