تهران
کد خبر:72726
پ

ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از تحرکات مرزی ارتش روسیه در مرزهای اوکراین

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه (۱۴۰۰٫۱٫۱۵) ضمن حمایت کامل بروکسل از کی‌یف، از نگرانی این اتحادیه در زمینه تحرکات مرزی ارتش روسیه در مرزهای اطراف اوکراین خبر داد. براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، «جوزپ بورل» بعد از مذاکره تلفنی با «دیمیتری کولبا» وزیر خارجه اوکراین از اقدامات نظامیان […]


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه (۱۴۰۰٫۱٫۱۵) ضمن حمایت کامل بروکسل از کی‌یف، از نگرانی این اتحادیه در زمینه تحرکات مرزی ارتش روسیه در مرزهای اطراف اوکراین خبر داد.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، «جوزپ بورل» بعد از مذاکره تلفنی با «دیمیتری کولبا» وزیر خارجه اوکراین از اقدامات نظامیان روسیه در نزدیکی اوکراین ابراز نگرانی کرد.

وی در عین حال تاکید کرد که اتحادیه اروپا از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین حمایت می‌کند.

بورل خاطر نشان کرد که درباره این مساله با دیپلمات ارشد اوکراین و همچنین وزرای خارجه ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا مذاکرات بیشتری در اواخر ماه جاری میلادی انجام خواهد داد.

اوکراین هفته گذشته روسیه را به تجمع هزاران نیروی نظامی خود در مرزهای شمالی و شرقی این کشور و همچنین شبه جزیره کریمه متهم کرد.

شبه جزیره کریمه سال ۲۰۱۴ در جریان بحران و تنشهای نظامی در شرق اوکراین با برگزاری یک همه پرسی به روسیه ملحق شد.

روسیه موضوع حضور نظامیان خود در مناطق مرزی اوکراین را رد نکرده است اما گفته که تحرکات نظامی این کشور تهدیدی علیه هیچ کسی نیست.

همزمان با تشدید تنش اوکراین با روسیه، منابع خبری از استقرار یک هواپیمای لجستیکی ارتش آمریکا در غرب اوکراین خبر دادند.

همچنین ارتش اوکراین اعلام کرده که رزمایش مشترکی را با نیروهای ناتو در آینده نزدیک برگزار می‌کند. ارتش اوکراین شنبه (۱۴۰۰٫۱٫۱۴) در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمایشی را با ناتو با بیش از ۱۰۰۰ پرسنل نظامی از دستکم ۵ کشور برگزار می‌کند، اقدامیکه که احتمالا منجر به افزایش تنشها میان دو کشور همسایه خواهد شد.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید