تهران
کد خبر:99472
پ

ابتلای نزدیک به ۲۰ هزار نفر در اتحادیه اروپا به آبله میمون

به گزارش گروه بین‌الملل، مارکو کاوالری رئیس تهدیدات بهداشتی و استراتژی واکسن در آژانس دارویی اروپا، براساس داده های مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری، در عین حال روند شیوع این بیماری در بسیاری از کشورها در حال کاهش است و اینکه آیا این روند ادامه خواهد داشت در حال حاضر مشخص نیست. پیش از […]

به گزارش گروه بین‌الملل، مارکو کاوالری رئیس تهدیدات بهداشتی و استراتژی واکسن در آژانس دارویی اروپا، براساس داده های مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری، در عین حال روند شیوع این بیماری در بسیاری از کشورها در حال کاهش است و اینکه آیا این روند ادامه خواهد داشت در حال حاضر مشخص نیست.

پیش از این سازمان جهانی بهداشت با ارائه تازه‌ترین آمار از ابتلای ۵۰ هزار و ۴۹۶ نفر به آبله میمون در سراسر جهان خبر داه بود.

این سازمان در آماری که (۳۱ اوت، ۹ شهریور) منتشر شد، با اعلام ثبت ۵۰ هزار و ۴۹۶ ابتلا به آبله میمون اعلام کرد که بیشتر موارد ابتلا به آمریکای شمالی و اروپا تعلق دارد.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت پیشتر اعلام کرده بود نشانه‌هایی وجود دارد که شیوع این بیماری در اروپا جایی که ترکیبی از اقدامات مؤثر بهداشت عمومی، تغییر رفتار و واکسیناسیون به جلوگیری از انتقال کمک کرده، کند شده است.

بر پایه این گزارش، بیشتر موارد ابتلا به آبله میمون در خارج آفریقا که بیماری بومی آن منطقه محسوب می‌شود به روابط جنسی میان مردان مربوط می‌شود.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید