تهران
کد خبر:71755
پ

آمریکا ۵ شرکت چینی را به تهدید امنیت ملی این کشور متهم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، نشریه اکونومیست تایمز با اعلام این مطلب افزود: کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا FCC اعلام کرده است که شرکت های چینی هوآوی ، ZTE، هانگ ژو – هایک ویژن و ژیجیانگ تهدیدی علیه امنیت ملی این کشور به حساب می‌آیند و قانون سال ۲۰۱۹ در این زمینه از FCC می‌خواهد […]


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری، نشریه اکونومیست تایمز با اعلام این مطلب افزود: کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا FCC اعلام کرده است که شرکت های چینی هوآوی ، ZTE، هانگ ژو – هایک ویژن و ژیجیانگ تهدیدی علیه امنیت ملی این کشور به حساب می‌آیند و قانون سال ۲۰۱۹ در این زمینه از FCC می‌خواهد تا شرکت های تولید کننده خدمات و تجهیزات ارتباطات تلفنی فوق را شناسایی کند.

در آگوست ۲۰۲۰ دولت آمریکا قوانینی را منتشر کرد که براساس آن سازمان ها از خرید هرگونه کالا و خدمات از این پنج شرکت چینی منع شدند.

در ادامه این گزارش آمده است: در سال ۲۰۱۹ آمریکا شرکت هوآوی و هایک ویژن را در لیست سیاه اقتصادی قرار داد و طی بیانیه ای در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد شرکت هوآوی و ZTE را تهدیدی علیه امنیت ملی می داند.

به موجب آن بیانیه تاکنون از سرمایه گذاری ۸.۳ میلیارد دلاری برای خرید تجهیزات از این شرکت ها ممانعت به عمل آمده است.

این مقاله در پایان می نویسد: شرکت هوآوی و هایک ویژن مخالفت خود را با این اقدامات ابراز کردند، اما این در حالی است که سه شرکت دیگر در این باره سکوت کرده اند.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید