تهران
کد خبر:73966
پ

آمریکا باز هم از چین طلبکار شد

به گزارش خبرنگار، به نقل از راشاتودی، به خاطر شیوع ویروس کرونا چینی‌ها نتوانسته‌اند آنگونه که باید به تعهدات خود در فاز نخست توافق تجاری با آمریکا که قبل از شیوع کرونا امضاء شده بود عمل کنند. حالا طرف آمریکایی می‌‌گوید که چینی‌ها اقدامات کافی در راستای حفاظت از مالکیت معنوی، شرکت‌های آمریکایی انجام نداده […]


به گزارش خبرنگار، به نقل از راشاتودی، به خاطر شیوع ویروس کرونا چینی‌ها نتوانسته‌اند آنگونه که باید به تعهدات خود در فاز نخست توافق تجاری با آمریکا که قبل از شیوع کرونا امضاء شده بود عمل کنند.

حالا طرف آمریکایی می‌‌گوید که چینی‌ها اقدامات کافی در راستای حفاظت از مالکیت معنوی، شرکت‌های آمریکایی انجام نداده است. دفتر نمایندگی تجاری آمریکا به همین خاطر چین را هنوز در فهرست نظارت بر اعمال قانون در زمینه نظارت بر مالکیت معنوی کالاها قرار داده است.

آرژانتین،‌ شیلی، هند، اندونزی، روسیه، عربستان، اوکراین و ونزوئلا نیز ۸ کشور دیگری هستند که نامشان در این فهرست وجود دارد و دولت آمریکا اجرای حقوق مربوط به مالکیت معنوی کالاها را در آنها زیر نظر دارد.

بر اساس فاز نخست توافق تجاری بین چین و آمریکا که اوایل سال ۲۰۲۰ و پیش از شدت گرفتن بحران کرونا امضاء شد چین قرار بود تا در زمینه حفظ اسرار تجاری، امتیاز تولید، حقوق مربوط به علامت‌های تجاری و کپی‌رایت مواد مدنظر طرف آمریکایی را امضاء کند که حالا آمریکایی‌ها مدعی هستند طرف چینی آنگونه که باید به تعهد خود عمل نکرده است.

دفتر نمایندگی تجاری آمریکا می‌گوید:‌با دقت روی اجرای بندهای توافق تجاری نظارت دارد.

منبع:خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید