تهران
کد خبر:87042
پ

آغاز آبرسانی به بیش از هفت هزار روستا در روزهای اینده

به‌ گزارش خبرگزاری از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «علی‌اکبر محرابیان»  عصر روز چهارشنبه(۲۲ دی) در پنجمین جلسه شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو افزود: حضور افراد خبره و کارآمد در این شورا، باعث فعالیت دقیق‌تر آن می‌شود. وی ادامه داد: شورای جهاد آبرسانی به عنوان یک منبع اطلاعات، باید توانایی ارائه گزارش جامع از آخرین وضعیت […]

به‌ گزارش خبرگزاری از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «علی‌اکبر محرابیان»  عصر روز چهارشنبه(۲۲ دی) در پنجمین جلسه شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو افزود: حضور افراد خبره و کارآمد در این شورا، باعث فعالیت دقیق‌تر آن می‌شود.

وی ادامه داد: شورای جهاد آبرسانی به عنوان یک منبع اطلاعات، باید توانایی ارائه گزارش جامع از آخرین وضعیت روستاها در دو زمینه کمی و کیفی را داشته باشد که این مهم به طور قطع اجرایی خواهد شد.

وزیر نیرو اقدام شورای جهاد آبرسانی را در موضوع شناسایی روستاها، اعضای مجمع خیرین، گروه‌های جهادی و انعقاد قرارداد آبرسانی و غیره طی این مدت کوتاه، مثبت ارزیابی کرد.

محرابیان آبرسانی به مناطق روستایی سخت‌گذر را یکی از اقدام های مهم و پیچیده دانست.

رییس شورای جهاد آبرسانی وزارت نیرو با اشاره به تامین اعتبار آبرسانی روستاها در بودجه ۱۴۰۱، بر تمرکز ویژه شرکت آب و فاضلاب بر پروژه‌های حساس آبرسانی روستایی تاکید کرد.

وی با تاکید بر جذب کمک‌های مردمی در حوزه آبرسانی روستایی، از امضای قراردادهای مختلف با گروه‌های جهادی و مجمع خیرین طی هفته‌های پیش‌رو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری، آبرسانی روستایی همواره به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی دولت‌های مختلف قبل و بعد از انقلاب اسلامی به شمار می‌رفته با این حال همچنان ۲۵ درصد از روستاهای کشور به شبکه آب متصل نیستند و  همین امر یکی از دلایل عقب‌ماندگی‌ در برخی روستاها و مناطق محروم شده است.

با روی کار آمدن دولت سیزدهم البته این موضوع مورد توجه جدی قرار گرفته تا آنجا که طبق برنامه ارائه شده وزیر نیرو به مجلس شورای اسلامی، میزان پوشش آبرسانی روستایی و جمعیت بهره‌مند در انتهای دولت سیزدهم باید به رقم ۹۰ درصد برسد.

از همین رو «علی اکبر محرابیان»  در نخستین جلسه رسمی وزارت نیرو از تلاش برای ایجاد مرکزی برای سرعت دادن به امر آبرسانی روستایی خبر داد و گفت که بزودی مرکز جهاد آبرسانی روستایی در ستاد وزارت نیرو را شکل خواهد داد.

مرکزی که با توجه به اهمیت آن تبدیل به شورای جهاد آبرسانی روستایی شده است.  ویژگی خاص این شورا آن است که علاوه بر دست اندرکاران بخش دولت، از توان نیروهای جهادی و خیران هم برای ایجاد تحول در امر آبرسانی به روستاها و مناطق محروم هم بهره برده شود.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید