تهران
کد خبر:72917
پ

آتش گرفتن هواپیمای «گلوب مستر» نیروی هوایی آمریکا

به گزارش گروه خبرگزاری، منابع خبری دوشنبه۲۳فروردین از آتش گرفتن یک فروند هواپیمای «گلوب مسترسی-۱۷» نیروی هوایی آمریکا خبر دادند. به نوشته وبگاه «ارلایو» یک فروند بوئینگ سی۱۷ گلوب مستر نیروی هوایی آمریکا با شماره پرواز ۱۰۰۲۲۳ متعلق به پایگاه هوایی «مایلدنهال» روز شنبه بلافاصله هنگام فرود در پایگاه هوایی چارلستون در باند فرودگاه آتش […]


به گزارش گروه خبرگزاری، منابع خبری دوشنبه۲۳فروردین از آتش گرفتن یک فروند هواپیمای «گلوب مسترسی-۱۷» نیروی هوایی آمریکا خبر دادند.

به نوشته وبگاه «ارلایو» یک فروند بوئینگ سی۱۷ گلوب مستر نیروی هوایی آمریکا با شماره پرواز ۱۰۰۲۲۳ متعلق به پایگاه هوایی «مایلدنهال» روز شنبه بلافاصله هنگام فرود در پایگاه هوایی چارلستون در باند فرودگاه آتش گرفت. مقام‌های پایگاه چارلستون مدعی شدند که در جراین این شخصی حادثه آسیب ندید. تصاویر مختلف به اشتراک گذاشته شده از این حادثه حکایت از آسیب جدی دیدن این هواپیما دارد.

به نوشته این منبع خبری، به دنبال این حادثه تیم اورژانس بلافصله عازم باند فرودگاه چاارلستن شد. در حالیکه مقام‌های آمریکایی چندان به علت این سانحه اشاره نکرده اندف اما برخی گزارش‌ها حاکیست که گرمای بیش از حد ترمزها عامل این حادثه شده است.

بوئینگ گلوب مستر سی-۱۷ یک هواپیمای بزرگ حمل و نقل نظامی است که برای نیروی هوایی ایالات متحده ساخته شده است. این هوپیمای غول پیکر معمولا مأموریت‌های تاکتیکی و راهبردی را برای حمل و نقل هوایی، نیرو و محموله در سراسر جهان انجام می‌دهد.

از سال گذشته میلادی تاکنون چندین بار سوانح هوایی برای هواپیماهای نظامی آمریکا رخ داده است. در یک مورد

یک فروند جنگنده «اف-۱۶ سی ام فالکن» نیروی هوایی آمریکا متعلق به گردان شکاری ۲۰ «پایگاه هوایی شاو» در کارولینای جنوبی سقوط کرد و خلبان آن کشته شدن یروی هوایی آمریکا اعلام کرده که این هواپیما در یک ماموریت آموزشی و در حالیکه یک خلبان در آن بود، سقوط کرد.

این پنجمین سانحه برای اف-۱۶ ارتش آمریکا در بیش از یک سال گذشته بود و مطابق معمول نیروی هوایی آمریکا به علت دقیق این سانحه هیچ اشاره‌ای نکرد.

منبع:خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید