تهران
کد خبر:78640
پ

آتش‌سوزی در شمال فلسطین اشغالی و اخلال در برق‌رسانی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری، منابع خبری صهیونیستی سه شنبه (۱۴۰۰٫۵٫۵) از آتش سوزی در شمال فلسطین اشغالی وکمبود برق در برخی نواحی خبر دادند. به نوشته روزنامه «جروزالم پست» یک آتش سوزی صبح سه شنبه به وقت محلی در جنوب شهر «کریات شمونا» رخ داد. رسانه‌های صهیونیستی مدعی شده‌اند که این آتش سوزی ناشی […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری، منابع خبری صهیونیستی سه شنبه (۱۴۰۰٫۵٫۵) از آتش سوزی در شمال فلسطین اشغالی وکمبود برق در برخی نواحی خبر دادند.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» یک آتش سوزی صبح سه شنبه به وقت محلی در جنوب شهر «کریات شمونا» رخ داد. رسانه‌های صهیونیستی مدعی شده‌اند که این آتش سوزی ناشی از پرتاب منور از سوی نظامیان صهیونیستی و به دنبال حادثه امنیتی در مرز با لبنان بوده است که منجر به خسارت بر خطوط انتقال برق و کمبود برق در شهر کریات‌شمونا و شهزستان‌های اطراف شده است.

یک آتش سوزی دیگر نیز نزدیک دریاچه «جلیل» از مهمترین منابع تامین اب شیرین در فلسطین اشغالی رخ داده است. به دنبال این حادثه، نواحی اطراف و رود اردن تخلیه شدند و تردد سنگین خودرو‌ها در این مناطق گزارش شده است.

روزنامه «یدیعوت آحارانوت» نیز از آتش سوزی بزرگ در منطقه الجلیل بالا (منطقه‌ای کوهستانی در شمال فلسطین اشغالی و جنوب لبنان) خبر داد و نوشت، چند گروه امداد و آتش نشانی به منطقه اعزام شده اند. رسانه‌های یاد شده به دلایل امنیتی به جزئیات بیشتری از این حوادث اشاره‌ای نکرده‌اند.

چندی قبل نیز شبکه ۲۴ رژیم صهیونیستی گزارش داد که آتش‌سوزی‌های گسترده در جنوب سرزمین‌های اشغالی و در شهرک‌های صهیونیستی اطراف غزه سبب شد تا فعالیت قطار در این مناطق متوقف شود. جوانان فلسطینی در نوار غزه در راستای همبستگی با فلسطینیان قدس، ارسال بادبادک‌ها و بالن‌های آتش‌زا به سوی شهرک‌های صهیونیستی اطراف را از سرگرفته‌اند.

رژیم صهیونیستی برای خاموش کردن آتش‌سوزی‌های گسترده علاوه بر استفاده از نظامیان ارتش، هواپیما‌های آب‌پاش را نیز به منطقه سرازیر کرده تا بتواند آتش‌سوزی‌ها را تحت کنترل در آورد. برخی منابع خبری نیز از وقوع یک آتش سوزی گسترده در اطراف مرکز نظامی در شمال غربی «حیفا» خبر دادند و مطابق معمول رسانه‌های اسرائیلی با گزارش وقوع این آتش سوزی گسترده، از بیان جزئیات بیشتر خودداری کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری