یکشنبه, 21 خرداد 1396 ساعت 15:59

تولید پلیمرهای قدرتمند با کمک دانشمند ایرانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 

 

گروهی از محققان دانشگاه کلمبیا با همکاری محمد محمدخانی، محقق دانشگاه کارولینای جنوبی با الهام از پوسته صدف روشی را برای تولید پلیمرهای انعطاف پذیر با قدرت بالا ایجاد کرده اند.


به نقل از دانشگاه کلمبیا، گروهی از محققان دانشگاه کلمبیا با همکاری محمد محمدخانی، محقق دانشگاه کارولینای جنوبی، با الهام از پوسته صدف برای نخستین بار روشی را برای تولید پلیمرهای انعطاف پذیر با قدرت بالا ایجاد کرده اند. آنها در این روش سرعت فرایند کریستالیزه شدن پلیمر ترکیب شده با ذرات نانو را تغییر می دهند. این گروه توانستند شیوه ساختاربندی ذرات نانو را به سازه هایی با سه ساختار طولی مختلف بسازند.

 

این شیوه جدید ویژگی های مکانیکی و فیزیکی مواد پلاستیکی را بهبود خواهد داد که در تولید پوشش حفاظتی خودروها و بسته بندی مواد غذایی به کار می رود.

این مطالعه به رهبری سانات کومار پروفسور مهندسی شیمی دانشگاه کلمبیا انجام شده است. او در این باره می گوید: ما در اصل روشی تک مرحله ای برای ساخت مواد کامپوزیت ساخته ایم که به طرز قابل توجهی قدرتمندتر از ماده میزبان است.

همچنین می توان امیدوار بود که روزی با استفاده از این روش مواد نانوکامپوزیت با ویژگی های جالب الکترونیکی یا بصری ساخت. این روند مسیر را برای تولید مواد تازه دستگاه هایی باز می کند که در صنایعی مانند ساختمان سازی کاربرد خواهد داشت.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  

 

انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی   

                                               

          عضویت کانال انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی در تلگرام