شنبه, 13 خرداد 1396 ساعت 14:10

افت ۴ درصدی قیمت نفت در هفته‌ای که گذشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 

 

به نقل از رویترز، نگرانی‌ها از اینکه خروج آمریکا از پیمان زیست محیطی پاریس ممکن است موجب افزایش تولید نفت و مازاد عرضه بیشتر در بازار شود موجب شد تا قیمت نفت روز جمعه کاهش بیش از یک درصدی را تجربه کند و دومین هفته کاهشی متوالی خود را به ثبت برساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۶۸ سنت، معادل ۱/۳۴ درصد کاهش به ۴۹ دلار و ۹۵ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات هفتگی دیروز با ۷۰ سنت، معادل ۱/۴۵ درصد افت به ۴۷ دلار و ۶۶ سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی کاهش هفتگی حدودا ۴ درصدی را شاهد بود.

تحلیلگران بازار نفت نگران‌اند که رشد تولید نفت آمریکا موجب تضعیف تلاش‌های اوپک برای کاهش تولید و مهار مازاد عرضه در بازار جهانی شود.

شرکت‌های حفاری نفتی در آمریکا این هفته نیز ۱۱ سکو به تعداد سکوهای فعال خود افزودند که این بیستمین هفته افزایشی متوالی برای تعداد سکوهای فعال در آمریکا بود.

تصمیم ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از موافقتنامه پاریس در زمینه مبارزه با تغییرات آب و هوایی، موجی از محکومیت‌ها از سوی متحدان آمریکا را به دنبال داشته و بسیاری در صنعت انرژی نگران‌اند که این اقدام موجب افزایش سریعتر تولید نفت آمریکا نسبت به سرعت فعلی شود.

استوارت گلیکمن، تحلیلگر موسسه سی ای آی ای در نیویورک گفت: «به نظر می رسد که ترامپ دارد همه موانع را از سر راه افزایش تولید نفت و گاز طبیعی آمریکا بر می دارد... بدین ترتیب شما دارید استخراج نفت بیشتر را تشویق می‌کنید.»

تولید نفت آمریکا هفته گذشته نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داشت و به ۹/۳۴ میلیون بشکه رسید که بالاترین رقم از اوت ۲۰۱۵ تاکنون به شمار می‌رود.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  

 

انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی   

                                               

          عضویت کانال انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی در تلگرام