تهران
کد خبر:43484
پ
۵ هزار تن بنزین اکتان ۹۵، امروز در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، عرضه و پس از رقابت دو خریدار خارجی، در نهایت به قیمت ۶۳۰ دلار و ۶۳ سنت به ازای هر تن معامله شد

۵ هزار تن بنزین اکتان ۹۵، در بورس انرژی فروخته شد

به نقل از بورس انرژی؛ بر این اساس، بنزین اکتان ۹۵ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقصد سه کشور افغانستان، ارمنستان و اقلیم کردستان عراق پس از رقابت، به قیمت میانگین هر تن ۷۵ میلیارد و ۹۶ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۶۶ ریال معادل با ۶۳۰ دلار و ۶۳ سنت معامله شد. […]

به نقل از بورس انرژی؛ بر این اساس، بنزین اکتان ۹۵ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به مقصد سه کشور افغانستان، ارمنستان و اقلیم کردستان عراق پس از رقابت، به قیمت میانگین هر تن ۷۵ میلیارد و ۹۶ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۶۶ ریال معادل با ۶۳۰ دلار و ۶۳ سنت معامله شد.
ارزش این معامله، ۳۷۵ میلیارد و ۴۸۳ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۳۰۰ ریال است.
از نکات قابل توجه در عرضه این محصول، ​ وجود تقاضای ۱۵ هزار تن در برابر عرضه ۵ هزار تن در سامانه معاملات رینگ صادراتی بورس انرژی بود.
این معامله یکی از مهم‌ترین رویداد‌های بازار نفت ایران برای بنزین سوپر تولیدی کشور در بازار‌های صادراتی است که با رقابت دو خریدار خارجی بلافاصله خریداری شد.
گفتنی است، صبح امروز بر اساس اطلاعیه بورس انرژی، این عرضه لغو شده بود، اما پس از ساعتی اعلام شد که برنامه عرضه انجام می‌شود.

منبع
خبرگزاری صدا و سیما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید