تهران
کد خبر:42842
پ
در خرداد امسال افزون بر ۱.۵میلیون تن کالا و محصولات تولیدی از گمرک منطقه ویژه پارس جنوبی صادر شد که نسبت به ماه قبل آن ۲۳ درصد افزایش دارد.

افزایش صادرات محصولات پتروشیمی ایران در اوج تحریم‌ها

احمد پورحیدر در عسلویه ظرفیت منطقه پارس جنوبی در تولید و صادرات محصولات تجاری را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: پارس جنوبی بزرگترین مجموعه صنعتی تولیدی کشور است که نقش مهم و تاثیرگذاری در تامین گاز مصرفی و تولید انواع محصولات جانبی و صادراتی دارد. وی با بیان اینکه خدمات شبانه‌روزی برای ارائه خدمات به […]

احمد پورحیدر در عسلویه ظرفیت منطقه پارس جنوبی در تولید و صادرات محصولات تجاری را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: پارس جنوبی بزرگترین مجموعه صنعتی تولیدی کشور است که نقش مهم و تاثیرگذاری در تامین گاز مصرفی و تولید انواع محصولات جانبی و صادراتی دارد.

وی با بیان اینکه خدمات شبانه‌روزی برای ارائه خدمات به فعالان اقتصادی و تولیدی در گمرک پارس جنوبی ارائه می‌شود افزود: گمرک منطقه ویژه پارس جنوبی به فناوری و سامانه نوین جامع گمرکی مجهز شده که نقش مهم و تاثیرگذاری در تسریع ارائه خدمات به بازرگانان، تولیدکنندگان و بازرگانان در امر صادرات  و واردات کالاها و انواع محصولات دارد.

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی از افزایش صادرات خبر داد و خاطر نشان کرد: در  خرداد ماه امسال افزون بر ۱٫۵ میلیون تن کالا و محصولات تولیدی منطقه پارس جنوبی به ارزش ۷۰۶٫۵ میلیون دلار به کشورهای مختلف صادر شد که نسبت به ماه قبل آن از نظر وزنی ۲۳  درصد و ارزشی ۲ درصد افزایش دارد.

پورحیدر، اتیلن گلیکول، بوتان، پروپان، پلی‌استایرن، متانول، سیمان، کود اوره و آمونیاک را از جمله کالاها و محصولات صادراتی از منطقه ویژه پارس جنوبی دانست و افزود: این محصولات به کشورهای هند، موزامبیک، آفریقای جنوبی، ازبکستان، چین، رومانی قرقیزستان، عراق، ترکیه ، ایتالیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

وی، به واردات از طریق گمرک پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: در خرداد ماه امسال بیش از ۹ هزار ۷۸۶ تن کالا به ارزش بیش از ۴۳۰ میلیون دلار شامل تجهیزات پالایشگاهی، لوازم اتصالات کوره‌ها، شیرآلات گازی، قطعات توربین گازی و  دیگرتجهیزات از طریق گمرک پارس جنوبی وارد کشور شده است.

بیشتر بخوانید

بوشهر| صادرات از گمرک منطقه پارس جنوبی ۹ درصد افزایش یافت

بوشهر| صادرات از گمرک منطقه پارس جنوبی ۲۲ درصد افزایش یافت

صادرات کالای غیرنفتی از استان بوشهر به قطر ۴۵درصد افزایش یافت

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی با بیان اینکه این کالاها از کشورهای ایتالیا، آلمان، چین، امارات متحده عربی، اسپانیا و کره جنوبی وارد کشور شده است خاطر نشان کرد: واردات کالاهای یاد شده نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۱۶ درصد کاهش و از نظر ارزشی ۲۹۳ درصد افزایش دارد.

پورحیدر به تراتزیت کالا در این گمرک اشاره کرد و افزود:در ماه گذشته ۲ هزار ۱۲۰ تن ترانزیت خارجی به ارزش ۲۳۹ میلیون دلار از طریق گمرک پارس جنوبی به کشورهای اندونزی، چین، امارات متحده عربی، آلمان، مالزی، ایتالیا، لهستان، اتریش و کویت انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی یک درصد و ارزشی ۴۵ درصد افزایش دارد.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید