تهران
کد خبر:41436
پ

اميدواريم اينستکس به اقتصاد ايران کمک کند

رئيس دستگاه سياست خارجي اتحاديه اروپا با رد اتهامات آمريکا به ايران درباره حمله هفته گذشته به نفت‌کش‌ها، ابراز اميدواري کرد که سازوکار مالي اتحاديه اروپا (اينستکس) بتواند به اقتصاد ايران کمک کند. به گزارش خبرگزاري آريا، در جريان نشست وزراي خارجه اتحاديه اروپا در لوکزامبورگ، اعضاي اين نهاد با رد گزارش ايالات متحده مبني […]

رئيس دستگاه سياست خارجي اتحاديه اروپا با رد اتهامات آمريکا به ايران درباره حمله هفته گذشته به نفت‌کش‌ها، ابراز اميدواري کرد که سازوکار مالي اتحاديه اروپا (اينستکس) بتواند به اقتصاد ايران کمک کند.
به گزارش خبرگزاري آريا، در جريان نشست وزراي خارجه اتحاديه اروپا در لوکزامبورگ، اعضاي اين نهاد با رد گزارش ايالات متحده مبني بر مسئوليت ايران در حمله هفته گذشته به نفتکش‌ها، تصميم گرفتند تا پيش از انجام تحقيقات مستقل در اين باره اظهارنظر نکنند.
رئيس دستگاه سياست خارجي اتحاديه اروپا پس از اين نشست در کنفرانس خبري مربوط به آن شرکت کرد و درباره محور اصلي گفتگوهاي وزراي خارجه عضو اتحاديه اروپا، در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره برجام و خروج احتمالي ايران از توافق هسته‌اي پاسخ داد و گفت: هيچگاه مبناي تصميم‌هاي ما درباره برجام، سخنان و واکنش‌ها نبوده و نخواهد بود و همواره ما روي مدارک و مستندات و گزارش‌هاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي تصميم‌گيري مي‌کنيم.
رئيس دستگاه سياست خارجي اتحاديه اروپا، با تاکيد بر اين‌که بيانيه سياسي و يا سخنان سياستمداران مبناي تصميم‌گيري‌هاي اين نهاد نبوده است، ادامه داد: از سال ۲۰۱۵به اين طرف ايران کاملا به تعهدات هسته‌اي خود پايبند بوده است. همانگونه که انتظار آن را داشتيم و همان‌گونه که اکثر قريب به اتفاق کشورهاي عضو جامعه جهاني با ايران در اين زمينه همکاري کرده‌اند. بنابراين اگر گزارش‌هاي آژانس بين المللي انرژي هسته‌اي تغيير کند ما هم رويه مان در قبال برجام را تغيير خواهيم داد.
به گزارش ايبِنا به نقل از يورونيوز، موگريني بار ديگر بر اجرايي شدن اينستکس تاکيد کرد و گفت که اميدوار است اين سازوکار بتواند به اقتصاد ايران کمک کند.

منبع
خبرگزاری آریا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید