تهران
کد خبر:40504
پ
جریان نفت از طریق خط لوله دروژبا به شرق اروپا و آلمان که در ماه آوریل پس از آلودگی نفت خام روسیه با مقادیر بالای فلوراید آلی متوقف شده بود نهم ژوئن از سر گرفته می شود.

از سرگیری جریان نفت روسیه به شرق اروپا از ۲ هفته دیگر

به نقل از رویترز، اپراتور خط لوله پرن لهستان پس از گفتگو بین مقامات صنعت نفت لهستان ، روسیه و آلمان در ورشو اعلام کرد عرضه نفت روسیه به لهستان از طریق خط لوله دروژبا احتمالا از نهم ژوئن از سر گرفته می‌شود . جریان نفت از طریق خط لوله دروژبا به شرق اروپا و […]

به نقل از رویترز، اپراتور خط لوله پرن لهستان پس از گفتگو بین مقامات صنعت نفت لهستان ، روسیه و آلمان در ورشو اعلام کرد عرضه نفت روسیه به لهستان از طریق خط لوله دروژبا احتمالا از نهم ژوئن از سر گرفته می‌شود .
جریان نفت از طریق خط لوله دروژبا به شرق اروپا و آلمان در ماه آوریل پس از آلودگی نفت خام روسیه با مقادیر بالای فلوراید آلی متوقف شد .
سرگی آندرونوف ، مدیر اجرایی ارشد شرکت خط لوله ترنسنفت پس از این گفتگوها گفت ترنسنفت قبول کرده طی یک طرح فنی با بلاروس این نفت آلوده را پاکسازی کند .
در صورت اجرای موفق این طرح ، لهستان نفت تمیز را در نهم یا دهم ژوئن دریافت می کند .
پرن طی بیانیه ای اعلام کرد روسیه همچنین متعهد است تا اول جولای تمام بخش‌های این خط لوله را تمیز کند و لهستان هیچ نفت آلوده دیگری دریافت نکند .
این خط لوله همچنین اعلام کرد در این تاریخ نفت پاک با استاندارد مورد توافق کیفیت که محتوای مجاز کلراید آلی داشته باشد، برای مشتریانش می‌فرستد. این مشتریان شامل دو پالایشگاه در لهستان و دو تا در آلمان می شوند .
پرن اعلام کرد برای رسیدن به این هدف، خط لوله های لهستان باید در ۵ ماه آینده کاملا تمیز شوند .
مذاکرات بیشتر در مورد پاکسازی خط لوله دروژبا و از سرگیری جریان نفت این خط لوله در سوم ژوئن در مسکو ادامه می یابد .

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید