تهران
کد خبر:61509
پ

یخ‌شکن‌های ۱۲۱ متری برای شکافتن یخ‌های دو متری در شمالگان

نسل جدید یخ‌شکن‌ها، نفتکش‌های روسی را در «خلیج اوب» اسکورت می‌کنند. گازپروم نفت روسیه اعلام کرده است که دو فروند از نسل جدید یخ‌شکن‌های این شرکت تولید نفت در منطقه شمالگان روسیه را تسهیل خواهند کرد. این دو فروند یخ‌شکن با نام‌های «اندری ویلکیتسکی» و «الکساندر سانیکو» با شکافتن یخ‌های شمالگان به نفتکش‌های روسی کمک […]

نسل جدید یخ‌شکن‌ها، نفتکش‌های روسی را در «خلیج اوب» اسکورت می‌کنند.

گازپروم نفت روسیه اعلام کرده است که دو فروند از نسل جدید یخ‌شکن‌های این شرکت تولید نفت در منطقه شمالگان روسیه را تسهیل خواهند کرد.

این دو فروند یخ‌شکن با نام‌های «اندری ویلکیتسکی» و «الکساندر سانیکو» با شکافتن یخ‌های شمالگان به نفتکش‌های روسی کمک می‌کنند تا خود را به ترمینال «گیت شمالگان» برسانند.

وب سایت Barnet Observer نوشته است یخ شکن « الکساندر سانیکو» ساخته کارخانه کشتی‌سازی سنت پترزبورگ است که در ژوئن سال ۲۰۱۸ تحویل گاز پروم نفت شده است و « اندری ویلکیتسکی» در ماه دسامبر به این شرکت پیوسته است.

این یخ‌شکن‌ها ۱۲۱ متر طول دارند و قادر هستند از میان یخ‌هایی به ضخامت دو متر عبور کنند.

طراحی این یخ‌شکن‌ها بر عهده شرکت‌ فنلاندی «آکر آرکیتک» بوده و موتور آن یک موتور دیزل بسیار پیشرفته است. این یخ‌شکن‌ها از آخرین تکنولوژی روز برای مانور، بهره وری سوخت و جهت یابی بهره می‌گیرند.

ترمینال نفتی آرکیتیک گیت در خلیج اوب در نزدیکی کیپ‌ کامننی، قرار داد.

اولین نفتکش در سال ۲۰۱۴ توانست از این ترمینال نفت بارگیری کند و از سال ۲۰۱۵ این ترمینال توانست در زمستان‌ها هم به کار خود ادامه دهد. این ترمینال بخشی از برنامه توسعه میدان نفتی «نووی پورت» بود.

گاز پروم نفت روسیه قصد دارد میزان انتقال نفت از این ترمینال را به سالانه ۸ میلیون تن برساند.

برای این پروژه ۶ فروند نفتکش آرکیتک پیشرفته ساخته شده است. اولین فروند از این ناوگان نفتکش‌ها، «شاتورمان آلبانوو» و «شاتورمان مالیگان» در اوایل سال ۲۰۱۶ به آب انداخته شدند.

نفتکش سوم در نیمه زمستان ۲۰۱۷ کارخانه کشتی سازی صنایع سنگین سامسونگ در کره جنوبی را ترک کرد. پس از آن دو نفتکش دیگر نیز ساخته شدند.

این نفتکش‌ها نفت را از بندر مورمانسک به روتردام حمل می‌کنند.