تهران
کد خبر:60823
پ

افتتاح ۲ طرح پتروشیمی در استان بوشهر

مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از افتتاح پتروشیمی کاوه و فاز نخست پتروشیمی بوشهر تا پایان امسال خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، علی محمد بساق زاده بیان کرد: پتروشیمی متانول کاوه در شهرستان دیر استان بوشهر هم اکنون تولید آزمایشی خود را آغاز کرده و در مرحله راه […]

مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از افتتاح پتروشیمی کاوه و فاز نخست پتروشیمی بوشهر تا پایان امسال خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، علی محمد بساق زاده بیان کرد: پتروشیمی متانول کاوه در شهرستان دیر استان بوشهر هم اکنون تولید آزمایشی خود را آغاز کرده و در مرحله راه اندازی است که امیدواریم پس از تولید آزمایشی و نهایی، تا پایان سال به بهره برداری برسد.
وی افزود: پتروشیمی کاوه بزرگ ترین واحد تولید متانول جهان است که ظرفیت تولید روزانه ۷ هزار تن محصول را دارد.
مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: فاز نخست پتروشیمی بوشهر نیز شامل واحدهای متانول، استحصال اتان و شیرین سازی گاز است که پیش راه اندازی دو واحد نخست پایان یافته و پیش بینی می شود فاز نخست این مجمتع تا پایان امسال به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به تنوع محصولات درآمدزا در صنعت پتروشیمی گفت: سعی ما بر این است که با استفاده از فناوری های روزآمد این صنعت، پیشرفت طرح ها براساس برنامه های پیش بینی شده انجام شود.
بساق زاده تصریح کرد: صنعت پتروشیمی ثابت کرده است که شرایط سخت تاثیری در توسعه آن ندارد و طرح هایی در صنعت پتروشیمی در تحریم اولیه کشور آغاز شد که در آغاز دور دوم تحریم علیه ایران، به مرحله بهره برداری رسیدند.
وی با بیان اینکه سعی بر این است که پیشرفت طرح ها و توسعه صنعت پتروشیمی از شرایط بین المللی کشور تاثیر نپذیرد گفت: پتروشیمی مرجان و فاز سوم پتروشیمی پردیس از نمونه طرح های این صنعت هستند که در آغاز تحریم اولیه علیه ایران آغاز و به بهره برداری رسیده اند و هم اکنون در مدار تولید قرار دارند.