تهران
کد خبر:60667
پ

کسی زیر بار معارفه «آقای دائم الذکر» نمی رود

انتشار خبر تغییر مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه استان مرکزی با واکنش‌های جدی از سوی رسانه های منتسب به وزارت نفت، مدیران و نمایندگان استان مرکزی مواجه شد. “اسفندیار دائم الذکر” مدیرعامل سابق پالایشگاه شازند طی حکمی از سوی “موسوی خواه” مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، جایگزین “عبدالله گیتی منش” […]

انتشار خبر تغییر مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه استان مرکزی با واکنش‌های جدی از سوی رسانه های منتسب به وزارت نفت، مدیران و نمایندگان استان مرکزی مواجه شد.

“اسفندیار دائم الذکر” مدیرعامل سابق پالایشگاه شازند طی حکمی از سوی “موسوی خواه” مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، جایگزین “عبدالله گیتی منش” مدیر فعلی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه مرکزی خواهد شد.

برخی سایت‌های حوزه نفت از قبیل “نفت ما” با انتقاد از این تغییرات به پرونده تخلفات “دائم الذکر” مدیر عامل پالایشگاه آبادان اشاره کرده و همین مسئله را علت اصلی عزل وی عنوان کرده‌اند؛ و آورده اند که حتی دستگاه های نظارتی انتصاب وی را به عنوان مدیر شرکت پخش در اهواز، آبادان و بندرعباس به صلاح ندانسته اند.

اما ظاهرا برخی لابی ها از سوی نمایندگان آبادان، انتصاب “دائم الذکر” را در شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه مرکزی دنبال می کند.

نماینده شازند در واکنش به حکم جابجایی در شرکت پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی  اظهار داشت: اگرچه نمایندگان دخالت مستقیم در این انتصابات ندارند ولی این جابه‌جایی نیاز به هماهنگی بیشتری در حوزه مدیریت ارشد استان داشته و دارد.

علی ابراهیمی افزود: ما بر اساس تفکر قبلی معتقدیم در استان مرکزی نیروهای توانمند بومی بسیاری وجود دارد؛ بنابراین سوال جدی ما این است که چرا از نیروهای بومی استان در انتصابات و تغییرات مدیریتی بهره گیری نمی شود؟

وی ادامه داد: مجمع نمایندگان استان بر بومی بودن مدیران  استان تأکید دارد.

نماینده شازند علت تاخیر و جابجایی در زمان برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی را پیگیری و حساسیت‌های مدیران و نمایندگان استان بر بهره گیری از نیروهای بومی استان عنوان کرد و اظهار داشت: ما هشدار لازم را داده ایم؛ هیچ دخالتی بر وجود یا عدم وجود پرونده مدیر مذکور نداریم و تنها بحثی که مطرح است این است که می بایست با حوزه مدیریت ارشد استان هماهنگی بیشتری صورت بگیرد.

ابراهیمی افزود: تکیه بر انتخاب مدیران بومی یکی از دلایل اصلی تاخیر در ابلاغ رسمی حکم بوده و مراسم رسمی را متوقف کرده است و ما همچنان بر این مسئله انتقاد و اصرار داریم.

مجمع نمایندگان و مدیران ارشد استان بر بکارگیری نیروهای بومی در استان مرکزی تاکید و اصرار دارند و اعتراضات شدیدی به حکم مدیرعامل سابق پالایشگاه آبادان و حضور وی در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در استان مرکزی وارد شده است؛ اما نمایندگان آبادان همچنان پیگیر انجام این انتصاب در استان مرکزی هستند و همین مسئله موجب شدت گرفتن اصطکاک در حوزه نمایندگان و مدیران وزارت نفت استان شده است.

اگرچه تاکنون این حکم رسما ابلاغ نشده و مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی همچنان به تعویق افتاده است؛ اما  مشخص نیست چه جریانی سعی دارد دائم الذکر را به سمتی مهم در استان مرکزی برساند.