تهران
کد خبر:60671
پ

تهران از سرمایه گذاری دهلی نو در بخش پتروشیمی استقبال می‌کند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفت و گو با خبرگزاری ‘ان.‌ای آی ‘ هند، خاطرنشان کرد: بسیار خوشحال هستیم که بانک‌های پاسارگاد و یوکو در حال آغاز روابط تجاری با یکدیگر هستند. وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در رابطه با دریافت گاز ارزان برای سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی […]

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفت و گو با خبرگزاری ‘ان.‌ای آی ‘ هند، خاطرنشان کرد: بسیار خوشحال هستیم که بانک‌های پاسارگاد و یوکو در حال آغاز روابط تجاری با یکدیگر هستند.

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در رابطه با دریافت گاز ارزان برای سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی چابهار افزود: ما همیشه آماده مذاکره با هند هستیم و از پیشنهادات این کشور استقبال می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هند و ایران می‌توانند برای تامین منافع مردم خود با یکدیگر همکاری کنند.

ظریف اقتصاد ایران و هند را مکمل یکدیگر دانست و گفت: می‌توانیم با یکدیگر در بخش‌هایی مختلف همکاری کنیم. ایران به کالا‌ها و خدمات هند احتیاج دارد و هند هم  به کالا‌ها و خدمات ایرانی نیاز دارد.

وی  تصریح کرد: امیدواریم با وجود تحریم‌های غیر قانونی آمریکا، هند و ایران بتوانند برای تامین منافع مردم خود و منطقه با یکدیگر همکاری کنند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران عصر روز دوشنبه در سفری سه روزه به همراه یک هیات بلند مرتبه سیاسی و تجاری وارد دهلی نو شد.

وی قرار است در ادامه برنامه‌های خود در هند، امروز(چهارشنبه) با سوشما سواراج وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد. ظریف همچنین در کنفرانس بین المللی رایسینا (RAISINA) سخنرانی خواهد کرد.

کنفرانس بین المللی سالانه گفت و گوی رایسینا (RAISINA)  کنفرانسی چند جانبه است که توسط اندیشکده بنیاد تحقیقات نظارتی هند برگزار می‌شود به مسائل چالش برانگیز جامعه جهانی می‌پردازد.