تهران
کد خبر:59114
پ

زیست‌شناسی برای مهندسین

  عنوان کتاب: زیست‌شناسی برای مهندسین تألیف: شهره مشایخان، حسن پزشکی مدرس، امیر طیرانیان مرویان سال چاپ: 1397 شابک: 8-8-99473-622-978 تعداد صفحات کتاب: 388   مقدمه کتاب: سپاس و ستایش آفریدگاری را که هرچه آفرید، درست و خوب آفرید و هر چه کرد، بسنده و پسندیده کرد.آسمان ها بیافرید به قدرت و در میان آنها […]

 

عنوان کتاب: زیست‌شناسی برای مهندسین

تألیف: شهره مشایخان، حسن پزشکی مدرس، امیر طیرانیان مرویان

سال چاپ: 1397

شابک: 8-8-99473-622-978

تعداد صفحات کتاب: 388

 

مقدمه کتاب:

سپاس و ستایش آفریدگاری را که هرچه آفرید، درست و خوب آفرید و هر چه کرد، بسنده و پسندیده کرد.آسمان ها بیافرید به قدرت و در میان آنها زمین نهاد به حکمت،  یکی را جنبش و یکی را آرام و هر دو خواست و فرمان او را رام.

کتاب پیش‌رو حاصل تلاشی مجدانه به منظور تدوین و تالیف دانسته‌ها و تجربیات نگارند‌گان در راستای بهبود و گسترش علم زیست‌شناسی در بین مهندسان ایرانی است؛ تلاشی در جهت جمع‌‌آوری سپهر این دانش گسترده در دنیا؛ و نقطه آغازی برای پرورش جامعه­ای توانمند با هدف عمق بخشی به دانش فردی و اجتماعی، افزایش آگاهی میان رشته­ای و ایجاد ارزش افزوده از دستاوردهای حاصله. امید که با ترسیم این افق، نسلی توسعه یافته به منظور تعالی و رشد جامعه تربیت شود.

چاپ این کتاب گامی  در راستای رسالت  “انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران” در حوزه‌ انتشار کتاب‌های علمی  است.

 

خلاصه کتاب:

گسترش روزافزون علوم بین رشته‌ای که با تبدیل علوم پایه به فناوری‌های کاربردی موجب ارتقا زندگی بشر در دهه‌های اخیر گردیده‌اند. کتاب زیست‌شناسی برای مهندسین حاصل تلاشی در جهت فراهم آوردن زمینه‌ای برای مهندسان به منظور آشنایی هرچه بیشتر با دنیای زنده و جنبه‌های کاربردی مطالعه آن است.