تهران
کد خبر:58092
پ

سرمایه گذاری بزرگ سعودی ها در پتروشیمی روسیه

غول نفتی آرامکوی عربستان سعودی و شرکت صنعتی پتروشیمی بیسیک عربستان SABIC برای سرمایه گذاری در ایجاد یک مجتمع بزرگ پتروشیمی در روسیه اعلام آمادگی کرده اند. به گزارش خبرنگار بین الملل «انرژی امروز» خالد الفالح وزیر انرژی عربستان از سرمایه گذاری این کشور در ساخت یک مجتمع پتروشیمی در روسیه خبر داد. فالح تاکید […]

غول نفتی آرامکوی عربستان سعودی و شرکت صنعتی پتروشیمی بیسیک عربستان SABIC برای سرمایه گذاری در ایجاد یک مجتمع بزرگ پتروشیمی در روسیه اعلام آمادگی کرده اند.

به گزارش خبرنگار بین الملل «انرژی امروز» خالد الفالح وزیر انرژی عربستان از سرمایه گذاری این کشور در ساخت یک مجتمع پتروشیمی در روسیه خبر داد.

فالح تاکید کرد که شرکای عربستانی امیدوارند بتوانند با شرکت «سیبور» بزرگترین شرکت پتروشیمی روسیه همکاری کنند.

فالح در مصاحبه با شبکه خبری روسیا۲۴ ادامه داد: ما امیدواریم همکاری با سیبور به آرامکو و سابیک امکان سرمایه گذاری برای ساخت این مجتمع پتروشیمی در روسیه را بدهد.

بر اساس گزارش RT، وزیر انرژی عربستان گفته است که اخیرا مذکراتی با شرکت توتال فرانسه، سینوپک چین و سیبور روسیه، برای ساخت یک مجتمع ساخت لاستیک مصنوعی در شهر جوبایل انجام شده است.

وی گفت: مذاکرات ما با سیبور، توتال و سینوپک پیشرفت داشته است. و کنسرسیومی متشکل از این شرکت ها برای ساخت مجتمع تولید لاستیک مصنوعی تشکیل می شود. من مطمئن هستم این مجتمع ساخته می شود.

مدیر اجرایی سیبور هم گفت: که این کنسرسیوم حالا به دنبال راه حل های مهندسی، فنی و تجاری برای ساخت این مجتمع است.

به گفته دیمیتری کونو، این شرکت برای ساخت یک مجتمع تولید لاستیک مصنوعی در هند هم یک موسسه مشترک اقتصادی تاسیس کرده است. اما در تولید آن از تکنولوژی روسیه استفاده خواهد کرد.

او تاکید کرد که همین روش را در عربستان سعودی هم به کار خواهند گرفت.