تهران
کد خبر:56477
پ

ضخامت‌سنجی ۱۶ هزار نقطه خطوط لوله در گچساران

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران از انجام بیش از ۱۶ هزار نقطه ضخامت‌سنجی خطوط لوله در گچساران در ۶ ماه نخست سال ۹۷ خبر داد. به نقل از شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران، هوشنگ صیدالی گفت: اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران در نیمه نخست امسال […]

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران از انجام بیش از ۱۶ هزار نقطه ضخامت‌سنجی خطوط لوله در گچساران در ۶ ماه نخست سال ۹۷ خبر داد.
به نقل از شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران، هوشنگ صیدالی گفت: اداره بازرسی فنی و خوردگی فلزات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران در نیمه نخست امسال بیش از ۱۶ هزار نقطه مستعد خوردگی در سامانه‎های لوله‌کشی تاسیسات را ضخامت‌سنجی کرده است.

وی ادامه داد: وجود ده‌ها کارخانه، تأسیسات و هزاران کیلومتر انواع خطوط لوله جریانی نفت و گاز و گستردگی و سخت‌گذر بودن منطقه، اهمیت کار کارکنان شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران را به‌خوبی نشان می‎دهد.

وی اظهار کرد: بازدید و بازرسی‎های دوره‎ای طبق روال معمول در حال اجراست که از مهم‎ترین آنها می‎توان به حدود ۳۶۰ مورد نظارت بر تعمیرات اساسی تجهیزات ایستگاه‎های تقویت فشار گاز شماره ۱ و ۲ گچساران، کارخانجات نمک‎زدایی گچساران۲ و بینک و تفکیک‎گرهای سرچاهی و بیش از ۱۱۰۰ مورد بازرسی‎های کارشناسی بر حسب درخواست ادارات عملیاتی شرکت اشاره کرد که مانع بروز نشتی‎های احتمالی خواهد شد.

صیدالی افزود: بررسی وضع خوردگی و نظارت بر ایمن‎سازی خطوط لوله ورودی و خروجی مجتمع گاز و گاز مایع ۹۰۰ و بخشی از خطوط لوله درون تلمبه‎خانه حیاتی گوره از مهم‎ترین پروژه‎های مدیریت فنی است که با بررسی‎های انجام شده از خطوط لوله، تعمیرات و ایمن‎سازی آنها به شکل مطلوب اجرایی شد.

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران، تمیزکاری و رنگ‎آمیزی تأسیسات نفت و گاز را اقدامی مهم به منظور زیباسازی و جلوگیری از بروز خوردگی دانست و گفت: نظارت بر تمیزکاری و رنگ‎آمیزی تلمبه‎خانه گوره، واحد بهره‎برداری بی‌بی‌ حکیمه ۱ و گچساران ستودنی است.

صیدالی به نقش بازرسی‎ها اشاره کرد و یادآور شد: نقش بازرسی‎ها و نظارت مستمر بر سامانه‎های پایش و کنترل خوردگی مانند ضخامت‌سنجی ادوات و تأسیسات، مهم‌ترین اقدام بازدارنده در بروز نشتی، رخداد حوادث و وقوع خسارات جانی و مالی است که نیروهای این اداره در حوزه گسترده عملیاتی این شرکت با کنترل ۱۶ هزار نقطه مستعد خوردگی به روش ضخامت‌سنجی و التراسونیک در شرایط سخت منطقه انجام دادند.