تهران
کد خبر:55547
پ

رئیس دوره‌ای اوپک: تلاش کمیته نظارتی پیگیری تحقق تصمیم نشست ۱۷۴ اوپک است

  وزیر انرژی امارات و رئیس دوره‌ای اوپک اعلام کرد که کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه اوپک و غیراوپک از توافق مورد حمایت ایران درباره عرضه نفت، پیروی می‌کند. سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات و رئیس دوره‌ای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در پاسخ به پرسشی درباره موضعش درباره نامه‌های بیژن زنگنه، […]

 

وزیر انرژی امارات و رئیس دوره‌ای اوپک اعلام کرد که کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه اوپک و غیراوپک از توافق مورد حمایت ایران درباره عرضه نفت، پیروی می‌کند.

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات و رئیس دوره‌ای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در پاسخ به پرسشی درباره موضعش درباره نامه‌های بیژن زنگنه، وزیر نفت به رئیس دوره‌ای، دبیرخانه و اعضای اوپک، گفت: من همواره با مشورت با دبیرخانه اوپک، به نامه‌های ایشان (آقای زنگنه) پاسخ می‌دهم.

وی افزود: فکر می‌کنم که (در ماه ژوئن امسال) تصمیمی داشتیم که ایشان حامی آن بودند و اکنون در کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه اوپک و غیراوپک (JMMC)، آنها تلاش می‌کنند که توافق را پیگیری کنند.

وزیر انرژی امارات افزود: ما هنوز به هدف پایبندی ۱۰۰ درصدی دست نیافته‌ایم و اکنون تلاش می‌کنیم که تحولات بازار نفت را زیر نظر داشته باشیم.

المزروعی اعلام کرد: نکته مثبت این است که شرایط عرضه در بازار مطلوب است و شاهد افزایش سطح ذخیره‌سازی‌های نفت خام نبوده‌ایم.

وی گفت: این موارد نشانه‌های خوبی هستند که ما به هدف ثبات بازار دست یافته‌ایم.