تهران
کد خبر:51991
پ

تحقق ۱۰۱ درصدی تولید نفت مارون در بهار امسال

  مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز مارون عملکرد ۳ ماه نخست امسال این شرکت را تشریح کرد و از تحقق ۱۰۱ درصدی برنامه تولید نفت در این مدت خبر داد.  به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب، جهانگیر پورهنگ گفت: با تولید روزانه بیش از ۵۶۳ هزار بشکه نفت خام، میانگین تولید این […]

 

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز مارون عملکرد ۳ ماه نخست امسال این شرکت را تشریح کرد و از تحقق ۱۰۱ درصدی برنامه تولید نفت در این مدت خبر داد.

 به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب، جهانگیر پورهنگ گفت: با تولید روزانه بیش از ۵۶۳ هزار بشکه نفت خام، میانگین تولید این شرکت در فصل بهار بیش از ۱۰۱ درصد تحقق یافت.

وی افزود: در دوره مورد بررسی، روزانه ۶۰ هزار و ۶۶۸ بشکه پساب حاصل از فرآیند نمک‎زدایی به چاه‎های دفعی تزریق شد که به عبارتی می‎توان گفت این کمیت، معادل ۹۹ درصد این پساب‎ها بوده و اقدامی در مسیر صیانت از محیط زیست است.

پورهنگ به استحصال نفت با استفاده از دستگاه‎های تفکیک‎گر و فرآورش سیار نفت اشاره و اظهار کرد: در سه ماه نخست امسال، با استفاده از سیستم MOS و MOT، سی و چهار هزار و ۴۷۵ بشکه نفت استحصال و به چرخه تولید بازگردانده شد.

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز مارون به همکاری سازندگان داخلی برای ساخت تجهیزات مورد نیاز اشاره و تصریح کرد: با توجه به ۸۴ مورد درخواست، هزار و ۱۷۹ قطعه مورد نیاز تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی، با هزینه‎ای بیش از ۸ میلیارد ریال ساخته شد.

وی درباره مهم‌ترین اقدام به منظور حفاظت از خطوط لوله انتقالی و تأسیسات شرکت گفت: در بخش بازرسی فنی و خوردگی فلزات در مدت یادشده، ۱۲هزار و ۵۰۷ موضع از تسهیلات سرچاهی، خطوط لوله، لوله‎کشی‎های فرآیندی کارخانه‎ها، شیرگاه‎ها و مخازن، ضخامت‌سنجی شد که در مقایسه با ۷ هزار و ۴۲۳ موضع ضخامت‌سنجی شده در مدت مشابه سال گذشته، ۶۸,۵ درصد افزایش داشته است.

مدیر عامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز مارون، تولید صیانتی نفت خام با رعایت الزامات زیست‎ محیطی را وظیفه اصلی این شرکت دانست و ابراز امیدواری کرد تا پایان امسال، با وجود تداوم گرمای هوا و شرایط خاص اقتصادی، تولید طبق برنامه و حتی فراتر از آن تحقق یابد.