تهران
کد خبر:45843
پ

برگزاری چهارمین دوره کنگره راهبردی نفت در مهرماه

      چهارمین دوره کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو مهر ماه امسال در تهران برگزار می‎شود. چهارمین دوره کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو مهر ماه امسال در تهران برگزار می‎شود و مسائل حرفه‎ای حوزه‎های نفت و نیرو را با نگاهی راهبردی بررسی می‎کند. پس از برگزاری موفق ۳ دوره کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو در ۳ سال گذشته، چهارمین دوره […]

 

 

 

چهارمین دوره کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو مهر ماه امسال در تهران برگزار می‎شود.

چهارمین دوره کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو مهر ماه امسال در تهران برگزار می‎شود و مسائل حرفه‎ای حوزه‎های نفت و نیرو را با نگاهی راهبردی بررسی می‎کند.

پس از برگزاری موفق ۳ دوره کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو در ۳ سال گذشته، چهارمین دوره این رویداد به‎عنوان گردهمایی عظیم و بی‎واسطه نخبگان، مدیران، پژوهشگران و دست‎اندرکاران داخلی و خارجی نفت و نیرو از ۲۴ تا ۲۶ مهر ماه امسال در تهران برگزار می‎شود.

در جریان چهارمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو که به همتباشگاه نفت و نیرو در سالن همایش‎های صدا و سیما برگزار خواهد شد، میزگردهای تخصصی، کارگاه‎های آموزشی و تورهای فنی متعدد و مختلف برگزار خواهد شد.

۳ دوره گذشته کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو با مشارکت سالانه بیش از ۳۰۰ شرکت‎کننده خارجی، ۴۰۰۰ شرکت‎کننده داخلی و ۳۰ سخنران از مدیران و نخبگان ارشد و برجسته داخلی و بین‎المللی حوزه‎های نفت و نیرو برگزار شده است.

گفتنی است، محورهای این کنگره در ۴ قسمت پایین‎دستی، بالادستی، عمومی و برق تعریف می‎شود که محورهای پایین‎دستی شامل دورنمای تولید، ‌مصرف و تجارت فرآورده‎‌های نفتی؛ فناوری‎های نوین و تأثیرگذار بر بهبود اقتصاد پالایشگاه‌ها؛ چشم‌انداز تحولات صنعت پتروشیمی؛ هلدینگ‎ها در صنعت پتروشیمی؛ آینده صنعت گاز و در آخر تجارت گاز می‎شود.

محورهای بالادستی نیز عبارت از اصلاح ساختار و فرآیند تصمیم‎گیری در شرکت ملی نفت ایران؛ تغییر فضای کسب و کار، لزامات محیطی توسعه در بالادستی صنعت نفت و نقش جدید بخش خصوصی و رابطه مالی دولت و شرکت ملی نفت ایران است.

محورهای عمومی نیز مربوط به تاثیر توسعه بخش نفت بر رشد اقتصادی، سناریوهای آتی چشم‌انداز انرژی، راهبردهای بهبود نام حکمرانی و تنظیم‎گری، چالش‌های مدیریت پروزه، ظرفیت‎ها و سازوکار صادرات خدمات فنی- مهندسی و در آخر چالش‌ها و راهکارهای منابع مالی می‎شود.

محورهای برق نیز شامل تاثیر دیجیتالیزه شدن بر صنعت برق، اقتصاد و بازار برق و در آخر صادرات برق یا صادرات گاز است.

با توجه به حضور روسای مجامع بزرگ و مدیران مرتبط از بخش‌های دولتی، خصوصی و عمومی این حوزه، در کنار کنگره فضای نمایشگاهی نقش موثری در ایجـاد ارتباط بین شرکت‌ها و شکل‌گیری مناسبـات اقتصادی خواهد داشت.

کنگره راهبردی نفت و نیرو فرصت مغتنمی برای حضور، تبادل نظر و معرفی شرکت‌های این عرصه است از اینرو نمایشگاه تخصصی نفت و نیرو در حاشیه این کنگره در محل مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد.

علاقه‎مندان می‎توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت این رویداد با آدرس www.ipeccongress.com مراجعه کنند و یا با دبیرخانه این کنگره به شماره تلفن ۶۱-۸۸۹۸۲۴۶۰-۰۲۱ تماس حاصل کنند.