تهران
کد خبر:45727
پ

در ۳ ماه نخست امسال نسبت به پارسال ذخایر تجاری و راهبردی کشورهای او‌ای‌سی‌دی کاهش یافت

  در حالی که مجموع ذخایر تجاری و راهبردی نفت کشورهای او‌یی‌سی‌دی در سه ماه نخست پارسال ۴ میلیارد و ۶۳۲ میلیون بشکه بود، این رقم در سه ماه نخست امسال به ۴ میلیارد و ۳۹۷ میلیون بشکه رسید که نشان‌دهنده کاهش ۲۳۵ میلیون بشکه‌ای این ذخایر است. ذخایر تجاری کشورهای او‌یی‌سی‌دی در سه ماه نخست پارسال و […]

 

در حالی که مجموع ذخایر تجاری و راهبردی نفت کشورهای او‌یی‌سی‌دی در سه ماه نخست پارسال ۴ میلیارد و ۶۳۲ میلیون بشکه بود، این رقم در سه ماه نخست امسال به ۴ میلیارد و ۳۹۷ میلیون بشکه رسید که نشان‌دهنده کاهش ۲۳۵ میلیون بشکه‌ای این ذخایر است.

ذخایر تجاری کشورهای او‌یی‌سی‌دی در سه ماه نخست پارسال و امسال به ترتیب ۳ میلیارد و ۳۳ میلیون و ۲ میلیارد و ۸۲۹ میلیون بشکه بود، همچنین ذخایر راهبردی این کشورها در سه ماه نخست پارسال یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون بشکه بود که این رقم در سه ماه نخست امسال به یک میلیارد و ۵۶۹ میلیون بشکه رسید.

تعداد روزهای مصرف آتی برای ذخایر تجاری در کشورهای او‌یی‌سی‌دی در سه ماه نخست امسال به ۵۹,۷ روز رسید، این در حالی است که پارسال ۶۴.۵ روز بود.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) سازمانی است بین‌المللی، دارای ۳۵ عضو که اعضای آن متعهد به اصول دموکراسی و اقتصاد آزاد هستند. این سازمان به تعبیری عمده‌ترین سازمان بین‌المللی تصمیم‌گیرنده اقتصادی است. مقرّ اصلی این سازمان در شهر پاریس است.