تهران
کد خبر:45704
پ

اختصاص ۴ درصد طرح‌های نگهداشت تولید به عمران مناطق نفت‌خیز

    مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از اختصاص چهار درصد اعتبارات طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید این شرکت به پروژه‌های عمران مناطق نفت‌خیز خبر داد و گفت: با توجه به ارزش حدود ۷ میلیارد دلاری این طرح‌ها، سهم عمران مناطق نفت‌خیز قابل توجه خواهد بود و تاثیر زیادی در بهبود شرایط مناطق محروم خواهد داشت. علی کاردر در آیین تودیع محسن […]

 

 

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از اختصاص چهار درصد اعتبارات طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید این شرکت به پروژه‌های عمران مناطق نفت‌خیز خبر داد و گفت: با توجه به ارزش حدود ۷ میلیارد دلاری این طرح‌ها، سهم عمران مناطق نفت‌خیز قابل توجه خواهد بود و تاثیر زیادی در بهبود شرایط مناطق محروم خواهد داشت.

علی کاردر در آیین تودیع محسن امیریان و معارفه عبدالحمید امامی به عنوان مدیر جدید نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز، تحولات و اقدام‌های صورت گرفته در صنعت نفت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی را مطلوب عنوان کرد و گفت: آقای امیریان چهره شاخصی هستند و در این چند سال حضورشان توانسته‌اند قلمرو مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت را گسترش دهند و با نگاهی مهندسی و کاربردی، اقدام‌های اجرایی را پیش ببرند.

وی با بیان این‌که بخش عمران مناطق نفت‌خیز و حوزه مسئولیت اجتماعی در ارتباط و تعامل با سازمان‌ها و ارگان‌های دیگر نمود می‎یابد، افزود: سازمان‌های نظارتی بر این عملکرد نظارت دارند و در این سال‌ها گزارش‌های خوبی ارائه شده، اما با وجود این، خواسته‌های حوزه‌های اجتماعی در مناطق محروم زیاد است و هنوز این تفکر که نفت پولدار است و باید خرج کند، وجود دارد. در این سال‌ها هم آقای امیریان با توجه به محدودیت‌های منابع مالی صنعت نفت و با تلاش‎های فراوان توانست اقدام‌ها و پروژه‌های زیادی را پیش ببرد و هم‌اکنون این بخش اعتبارات خوبی دارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران  به علاقه‌مندی و دغدغه وزیر نفت و مدیران این صنعت برای محرومیت‌زدایی در مناطق محروم نفت‌خیز اشاره کرد و گفت: اولویت ما تولید نفت است و در همین حال سعی می‌کنیم از فعالیت‌های جانبی نظیر همین اقدام‌های عمرانی در مناطق محروم غفلت نکنیم.

کاردر از تصمیم‎گیری برای اختصاص ۴ درصد اعتبارات طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران به پروژه‌های عمران مناطق نفت‌خیز خبر داد و گفت: با توجه به ارزش حدود ۷ میلیارد دلاری این طرح‌ها، سهم عمران مناطق نفت‌خیز قابل توجه خواهد بود و تاثیر زیادی در بهبود شرایط مناطق محروم خواهد داشت.

وی با اشاره به رعایت استانداردهای حرفه‌ای در شرکت‌های بین‌المللی که یکی از آنها رعایت مسئولیت‌های اجتماعی است، گفت: این گزارش‌دهی‌های مستمر و مستند شرکت‌های بین‌المللی و تاکید روی آن، اهمیت انجام مسئولیت اجتماعی را نشان می‌دهد و ما هم قبول داریم که حضور صنعت نفت در بخش بالادستی آسیب‌های محیط زیستی و اجتماعی به همراه دارد و انتظارات مردم این مناطق بجاست، اما این انتظارها باید با شرایط ما هم سازگار باشد، زیرا صنعت نفت با سختی‎ها و با مشکلات زیادی کسب درآمد می‌کند.

کاردر با اشاره به اقدام‌های انجام شده در بخش عمران مناطق نفت‌خیز در دوره مدیریت آقای مهندس امیریان گفت: پروژه‌های خوبی در این مدت افتتاح شد و پروژه‌های خوبی نیز در آستانه بهره‌برداری هستند.

وی با بیان این‌که در آینده همچنان از خدمات و تجربیات آقای مهندس امیریان در مجموعه نفت بهره گرفته می‌شود، امامی را فردی آشنا به اصول مهندسی و برخوردار از تعامل خوب با ارگان‌ها و سازمان‌های دیگر خواند و برای وی در این سمت آرزوی موفقیت کرد.