تهران
کد خبر:45363
پ

کتاب خاطرات ماندگار

عنوان کتاب: خاطرات ماندگار تألیف: آمنه سبحانی، آرش عطاری، علیرضا قادری سال چاپ: 1397 شابک: 0-4-99053-622-978 تعداد صفحات کتاب: 199   مقدمه: انسان‌ها معدن روایت‌ها و داستان‌های متعددی از شکست‌ها و پیروزی‌ها هستند. این روایت‌ها و داستان‌ها چنانچه نوشته و گفته شود، می‌تواند مخاطب را از بسیاری مسیرهای نرفته، آگاه کند و نوع نگرش او […]

عنوان کتاب: خاطرات ماندگار

تألیف: آمنه سبحانی، آرش عطاری، علیرضا قادری

سال چاپ: 1397

شابک: 0-4-99053-622-978

تعداد صفحات کتاب: 199

 

مقدمه:

انسان‌ها معدن روایت‌ها و داستان‌های متعددی از شکست‌ها و پیروزی‌ها هستند. این روایت‌ها و داستان‌ها چنانچه نوشته و گفته شود، می‌تواند مخاطب را از بسیاری مسیرهای نرفته، آگاه کند و نوع نگرش او به آینده را تغییر دهد. دستاوردهای موثر یا نتایج مخرب از نوع نگرش ‌ما به آینده و تصویری که از آن در ذهن می‌پرورانیم، سرچشمه می‌گیرد و دانستن تجربیات دیگران می‌تواند نقش موثری در شکل‌گیری این نگرش داشته باشد.

واقعیات جهان هستی همواره ثابت بوده‌اند اما درک ما از آنها به صورت تدریجی افزایش یافته است؛ به این معنا که با دیدن هر تصویر، درکی از آن در ذهن ما شکل می‌گیرد؛ کمی باور، کمی دانستن و کمی فهم. تصویر پابرجاست اما برداشت‌های ما هر لحظه در حال تغییر است. هر میزان به واقعیت‌ها نزدیک شویم و آن را کنکاش کنیم، از پندارهای مناسب‌تری برخوردار خواهیم شد.

از این روست که ماحصل عمر تعدادی از مدیران شایسته، تلاشگر، خردمند، عملگرا و عاشق نام ایران و ایرانی را با همت انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران گرد آورده‌ایم تا به زبان ساده بگوییم:

در قول قصیده گر عسل باشی              یا اینکه صراحی غزل باشی

در بزم جهان اثر نمی‌بخشی                تا اینکه دوبیتی عمل باشی

 

خلاصه کتاب:

کتاب خاطرات ماندگار، شرح حال چندتن از بزرگانی  است  که برای سربلندی این مرزوبوم از هیچ تلاشی فروگذار نکرده­اند. هرچند  در صنعتی با قدمت بیش از یک قرن، بزرگان صاحب­نام فراوانی حضور داشته و دارند و نمی­توان به این کتاب بسنده کرد؛

  1. اما این نگاه موجب نشد تا در این مسیر مردد شویم.
  2. اما می­توان در این مسیر قدمی کوچک برداشت.

مستند سازی تجربیات و انتقال آن به نسل‌های بعدی بی‌شک یک مسئولیت اجتماعی است که مسیر توسعه را روشن‌تر و هموار‌تر می‌سازد، انجمن صنفی مهندسین پلیمر و شیمی ایران درصدد است علاوه بر رسالت خود در حوزه‌ی انتشار کتاب‌های علمی، بابی را در راستای مسئولیت اجتماعی انجمن نیز باز نماید و چاپ این کتاب می‌تواند آغازی بر این راه باشد.

اسامی مصاحبه شوندگان به شرح  زیر است:

جناب آقای مهندس شعری مقدم

جناب آقای مهندس نژادسلیم

جناب آقای مهندس وحیدی آل‌ آقا

جناب آقای دکتر افشارطارمی

جناب آقای مهندس پیوندی

جناب آقای مهندس منزوی

جناب آقای دکتر نازک‌ دست

جناب آقای مهندس ابویی مهریزی

جناب آقای دکتر عمادی

جناب آقای دکتر تقی خانی