تهران
کد خبر:38981
پ

تاثیر منفی گوگرد بنزین بر سیستم کنترل آلایندگی خودرو

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سوخت‌های گوگردی ،سیستم FBR خودروهای دیزلی که میزان کاهش آلاینده ناکس را کنترل می‌کند ، از بین می‌برد. مسعود زندی در رابطه با تشدید آلودگی هوا با تولید خودروهای بی‌کیفیت اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست از خودروهای تولید داخلی به خصوص خودروهای […]

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سوخت‌های گوگردی ،سیستم FBR خودروهای دیزلی که میزان کاهش آلاینده ناکس را کنترل می‌کند ، از بین می‌برد.

مسعود زندی در رابطه با تشدید آلودگی هوا با تولید خودروهای بی‌کیفیت اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست از خودروهای تولید داخلی به خصوص خودروهای بنزینی برای انطباق با استاندارد جهانی تست و نمونه برداری انجام می‌دهد.

وی افزود: زمانی که خودروهای تولیدی به دست مصرف کننده می رسد به دلیل شیوه نگهداری ممکن است کاتالیست آن دچار تغییر، و کارایی لازم را از دست دهد که این موضوع در معاینه فنی باید به صورتی انجام شود که استاندارد ها رعایت شوند.

زندی بیان کرد: موضوع خودروهای دیزلی وارد شده به کشور به صورتی است که سوخت آنها با استاندارد یورو ۴ و گاهی یورو ۵ تولیدشده است که متاسفانه به دلیل استفاده نامناسب از این خودروها سوخت از یورو ۴ و یا ۵ پایین تر می رود.

وی در ادامه گفت: در خودروهای دیزلی متاسفانه از سوخت‌های گوگردی و یا نفت استفاده می شود که میزان گوگرد مصرفی دراین خودروها بالا است از این رو بعد از مدتی سیستم و تجهیزات کنترل آلودگی این خودروها از بین می‌رود به عنوان مثال اگر برای خودرو فیلتر نصب کرده باشند اگر یک بارهم با این شرایط استفاده کنند، از بین می‌رود.

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: سیستم دیگری که با سوخت‌های گوگردی از بین می رود سیستم FBR خودروهای دیزلی است که میزان کاهش آلاینده ناکس را کنترل می‌کند .

زندی تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست به خودروسازان دررابطه با استاندارد سازی سوخت یورو ۴ و نصب PC مصوب کرده بود که از طرف وزارت صنعت ،معدن و تجارت این مصوبه اصلاح شود که خودروی منطبق با سوخت استاندارد یورو ۵ توزیع شود.