تهران
کد خبر:38271
پ

افتتاح و کلنگ‎زنی دو پروژه عام‎المنفعه در حوزه عملیاتی نفت و گاز

  شرکت نفت و گاز مارون در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، ۶ مدرسه را در بخش غیزانیه افتتاح کرد و کلنگ احداث ۶ مدرسه دیگر را در بخش مشراگه به زمین زد.  به نقل از شرکت ملی نفت ایران، آیین افتتاح ۶ مدرسه در بخش غیزانیه و کلنگ زنی احداث ۶ مدرسه دیگر در […]

 

شرکت نفت و گاز مارون در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، ۶ مدرسه را در بخش غیزانیه افتتاح کرد و کلنگ احداث ۶ مدرسه دیگر را در بخش مشراگه به زمین زد.

 به نقل از شرکت ملی نفت ایران، آیین افتتاح ۶ مدرسه در بخش غیزانیه و کلنگ زنی احداث ۶ مدرسه دیگر در بخش مشراگه که از طرح‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون در حوزه مسئولیت اجتماعی است، با حضور مسئولان استانی، نمایندگان مجلس، کارکنان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و ساکنان بخش‌های یاد شده، روز پنج شنبه (۱۹ بهمن ماه) برگزار شد.

در آیین کلنگ‌زنی احداث ۶ مدرسه بخش مشراگه که نماینده مردم رامشیر و رامهرمز، رئیس مجمع خیران مدرسه ساز و فرماندار رامشیر حضور داشتند، اقبال محمدیان، نماینده مردم رامشیر و رامهرمز در مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک دهه مبارک فجر، از اهتمام صنعت نفت به‌‌ویژه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون به آموزش و رفاه اجتماعی مجاوران واحدهای عملیاتی و کمک به محرومیت‌زدایی، قدردانی کرد و این مهم را نتیجه تفکر خیراندیشانه مدیرعامل شرکت مارون دانست.

براساس این گزارش، همچنین آیین افتتاح ۶ مدرسه بخش غیزانیه با حضور آیت‌الله حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، فرماندار اهواز، سه نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان نوسازی مدارس خوزستان، رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۲ اهواز، بخشدار غیزانیه، مسئول قرارگاه فرهنگی وزارت نفت-جنوب، مدیران ارشد مناطق نفتخیز جنوب، کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون و جمعی از اهالی بخش غیزانیه برگزار شد.

امام جمعه موقت اهواز و نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، محرومیت‌زدایی و اقدامات عام‌المنفعه را از برکات انقلاب اسلامی دانست و گفت: با انجام این طرح، بخش قابل توجهی از مشکلات آموزشی بخش غیزانیه مرتفع خواهد شد که قابل تقدیر است.

حیدری از زحمات مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون که با همت عالی خود، این سنت حسنه را در مناطق عملیاتی اجرایی کرده است، تشکر و اظهار امیدواری کرد که این اقدام خداپسندانه صنعت نفت و کمک به مردم شریف خوزستان ادامه یابد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: خشنودسازی مردم این خطه بسیار باارزش است و صنعت نفت به عنوان پیشران اقتصادی استان، سهم بزرگی در این امر دارد. در ضمن باید یادآور شوم که در بخش‌های مختلف اعم از آب‌رسانی، کنترل کانون‌های ریزگرد در این منطقه و اشتغال، پیگیری‌های لازم انجام شده که با همکاری بخش‌های مختلف با محوریت صنعت نفت به نتیجه خواهیم رساند.

جهانگیر پورهنگ، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون گفت: آموزش، بهداشت و مسائل فرهنگی و عمرانی حوزه عملیاتی مناطق نفتخیز جنوب بنابر دستور اکید وزیر نفت همواره از دغدغه‌های اصلی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و در کنار وظیفه اصلی شرکت یعنی تولید، در اولویت بوده است.

وی افزود: در سال ۹۶ و از محل صرفه‌جویی‌ها، ۱۱۰ میلیارد ریال صرف طرح‌های عام‌المنفعه کردیم که از مهم‌ترین آنها می‌توان به احداث ۶ مدرسه به متراژ ۵۰۰ متر مربع از فاصله هفته دولت تا دهه فجر در روستاهای بخش غیزانیه، تامین سه دستگاه تانکر آب‌رسانی، تامین وسایل کمک آموزشی برای دانش‌آموزان حوزه عملیاتی شرکت، حمایت از سه تیم ورزشی حاضر در لیگ‌های مختلف کشور، تعمیر و تجهیز ۲۷ مسجد و مشارکت در احداث بخشی از شبکه آب‌رسانی محدوده جغرافیایی شرکت مارون اشاره کرد.

پورهنگ ضمن قدردانی از زحمات همکاران در تحقق پروژه‌های عام‌المنفعه گفت: برای احداث شش مدرسه بخش مشراگه ۹ میلیارد ریال هزینه در نظر گرفته شده است که این ۵۰۰ متر مربع فضای آموزشی نیز در ابتدای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ به اداره آموزش و پرورش شهرستان رامشیر تحویل داده خواهد شد.