تهران
کد خبر:37436
پ

ایا سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نفتی افزایش می یابد ؟

  نظرسنجی یک مؤسسه مشاوره نشان می‌دهد شمار بیشتری از شرکت‌های نفت و گاز انتظار دارند سرمایه‌گذاری خود را در سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش دهند. به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، طبق نظرسنجی مؤسسه دی ان وی، شرکت‌های نفت و گاز بیشتری انتظار دارند که در سال جاری میلادی سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند، زیرا […]

 

نظرسنجی یک مؤسسه مشاوره نشان می‌دهد شمار بیشتری از شرکت‌های نفت و گاز انتظار دارند سرمایه‌گذاری خود را در سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش دهند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، طبق نظرسنجی مؤسسه دی ان وی، شرکت‌های نفت و گاز بیشتری انتظار دارند که در سال جاری میلادی سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند، زیرا پس از رسیدن قیمت نفت به حدود ۷۰ دلار در هفته‌های اخیر برای نخستین بار در سه سال گذشته، خوش‌بینی این شرکت‌ها بیشتر شده است.
مؤسسه دی ان وی اعلام کرد: ۶۶ درصد از ۸۱۳ فرد فعال در صنعت نفت و گاز که در نظرسنجی این مؤسسه شرکت کرده بودند، اعلام کردند که شرکت متبوع آنها سرمایه‌گذاری خود را در سال جاری میلادی حفظ می‌کند یا افزایش می‌دهد. در سال ۲۰۱۷ میلادی، این رقم ۳۹ درصد بود.
نظرسنجی یادشده همچنین نشان داد خوش‌بینی به رشد صنعت نفت در سال جاری میلادی به ۶۳ درصد رسیده، در حالی که این رقم در سال گذشته میلادی ۳۲ درصد بود.
لیو هووم، مدیر نفت و گاز دی ان وی گفت: پژوهش ما نشان می‌دهد که صنعت نفت و گاز مطمئن‌تر می‌شود و تمرکز موفق آن بر کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری در زنجیره ارزش، دوام بیشتری خواهد داشت.