تهران
کد خبر:36921
پ

۲۰۱۷ سال رکوردشکنی در پایبندی تولیدکنندگان نفت به سهمیه تولید بود

    کمیته وزارتی نظارت بر توافق جهانی کاهش تولید نفت اعلام کرد که با توجه به پایبندی بی‌سابقه به توافق جهانی کاهش تولید نفت، ۲۰۱۷ سالی موفق برای امضاکنندگان این توافق بوده است. به گزارش دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، کمیته وزارتی نظارت اوپک و غیر اوپک دیروز (یکشنبه، یکم بهمن ماه) در […]

 

 

کمیته وزارتی نظارت بر توافق جهانی کاهش تولید نفت اعلام کرد که با توجه به پایبندی بی‌سابقه به توافق جهانی کاهش تولید نفت، ۲۰۱۷ سالی موفق برای امضاکنندگان این توافق بوده است.

به گزارش دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، کمیته وزارتی نظارت اوپک و غیر اوپک دیروز (یکشنبه، یکم بهمن ماه) در مسقط، پایتخت عمان، هفتمین نشست خود را برگزار کرد.

این کمیته با استناد به گزارش کمیته مشترک فنی درباره ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی، اعلام کرد در پی چند ماه عملکرد مطلوب تولیدکنندگان، پایبندی کشورهای امضاکننده توافق جهانی کاهش تولید نفت به سهمیه تولید خود در ماه دسامبر، به رقم بی‌سابقه ۱۲۹ درصد رسید.

همچنین میانگین نرخ پایبندی به توافق یاد شده در هر ماه از سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۰۷ درصد بوده است.

کمیته وزارتی از نتایج کلی توافق جهانی کاهش تولید نفت ابراز رضایت کرد و از کشورهای امضا کننده خواست به تلاش‌های انفرادی و جمعی خود برای تثبیت بازار ادامه دهند و آن را تا حد امکان بهبود بخشند.

این نهاد همچنین از عزم خود برای حفظ و بهبود پایبندی کامل همه کشورهای عضو به توافق جهانی کاهش تولید نفت در سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داد.

قرار است نشست آینده کمیته وزارتی در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی در عربستان برگزار شود.