تهران
کد خبر:35746
پ

تلاش برای جلوگیری از نشت نفت/ فاجعه دوم در راه است

      در چهارمین روز پس از شروع آتش سوزی در یک نفتکش ایرانی در آب‌های چین هنوز خبری از سرنشینان مفقود ایرانی این کشتی در دست نیست. همزمان شرکت ایرانی صاحب این کشتی گفت که هنوز از زنده یافتن خدمه کشتی ناامید نشده است. در آن حادثه دستکم ۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی […]

 

 

 

در چهارمین روز پس از شروع آتش سوزی در یک نفتکش ایرانی در آب‌های چین هنوز خبری از سرنشینان مفقود ایرانی این کشتی در دست نیست.

همزمان شرکت ایرانی صاحب این کشتی گفت که هنوز از زنده یافتن خدمه کشتی ناامید نشده است.

در آن حادثه دستکم ۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی ناپدید شدند که پیکر یکی از خدمه ایرانی کشتی پیدا شده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس محسن بهرامی از سخنگویان شرکت ملی نفت کش ایران سه شنبه گفت که امدادگران «احتمالا» بازماندگانی را خواهند یافت «چون اتاق موتور مستقیما تحت تاثیر آتش سوزی قرار نگرفته و حدود ۱۴ متر زیر آب است. هنوز امید هست.»

عصر سه شنبه خانواده‌های خدمه نفت‌کش با حضور در محل شرکت ملی نفتکش ایران ضمن ابراز نگرانی از سرنوشت عزیزان خود از مقامات این شرکت خواستند که امکان سفر بستگان درجه یک خدمه به چین را فورا فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه مقام‌ها در روز سه شنبه عملیات جستجو برای یافتن ۳۱ خدمه مفقود کشتی را گسترش دادند که ناحیه‌ای به وسعت حدود ۳ هزار کیلومتر مربع را در بر می‌گیرد.

اما این تلاش‌ها به دلیل هوای نامساعد با مشکل مواجه شده است.

سانچی با پرچم پاناما به سوی کره جنوبی در حرکت بود که با کشتی «سی اف کریستال» حامل غلات برخورد کرد. ۲۱ خدمه چینی کشتی سانچی نجات یافتند.

یک کشتی نیروی دریایی آمریکا روز یکشنبه در عملیات جستجو شرکت کرد اما اکنون به پایگاهش در ژاپن برگشته است. یک کشتی گارد ساحلی کره جنوبی هم به ناحیه اعزام شده است.

وزارت نفت ایران گفت که سانچی به «شرکت ملی نفکش ایران» تعلق دارد و محتویات آن بیمه شده بود.

روز سه شنبه انجمن صنفی کارگری دریانوردان تجاری ایران در نامه ای به صدا و سیمای ایران از پوشش ضعیف این حادثه در تلویزیون ایران انتقاد کرده است.