تهران
کد خبر:34221
پ

دومین محموله بنزین یورو ۵ پالایشگاه ستاره خلیج فارس تحویل می‌شود

  مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از برقراری انشعابات یوتیلیتی و فرآیندی مورد نیاز فازهای دوم و سوم این پالایشگاه خبر داد و گفت: دومین محموله بنزین یورو ۵ پالایشگاه ستاره خلیج فارس عصر امروز تحویل انبار نفت شهید رجایی می‌شود. محمدعلی دادور درباره  توقف موقت فعالیت این پالایشگاه به روابط عمومی شرکت ملی پالایش […]

خبر محموله بنزین

 

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس از برقراری انشعابات یوتیلیتی و فرآیندی مورد نیاز فازهای دوم و سوم این پالایشگاه خبر داد و گفت: دومین محموله بنزین یورو ۵ پالایشگاه ستاره خلیج فارس عصر امروز تحویل انبار نفت شهید رجایی می‌شود.

محمدعلی دادور درباره  توقف موقت فعالیت این پالایشگاه به روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: این اتفاق بر اثر برخورد یک بیل مکانیکی با کابل برق ۶۳ کیلو ولت اتفاق افتاد که سبب از دست رفتن شبکه برق اصلی و اضطراری پالایشگاه و توقف فعالیت پالایشگاه شد.
با تلاش کارکنان پالایشگاه ستاره خلیج فارس ظرف مدت یک روز شبکه برق تعمیر و پالایشگاه برق دار شد و همچنین در این مدت تصمیم گرفته شد که همه انشعابات یوتیلیتی و فرآیندی مورد نیاز برای راه‌اندازی و تولید تجاری فازهای دوم و سوم برقرار شود به طوری که در هنگام راه‌اندازی فازهای دوم و سوم دیگر نیاز به توقف فعالیت فاز نخست و یا اجرای عملیات پر ریسک برای برقراری انشعابات مورد نیاز فازهای دوم و سوم در حین تولید فاز نخست نباشد.

وی همچنین افزود: ان شاالله راه اندازی واحدهای یوتیلیتی و تقطیر از یکشنبه (۱۹ آذرماه) صبح آغاز خواهد شد و پس از آن با استفاده از هیدروژن دریافتی از پالایشگاه بندرعباس فعالیت واحد CCR آغاز می‌شود و پس از آن با هیدرژن تولیدی واحد CCR، فعالیت واحد تصفیه هیدروژنی نفتا و پس از آن واحد ایزومریزاسیون آغاز خواهد شد.

در این مدت کوتاه از سرویس خارج شدن پالایشگاه با تلاش شبانه روزی همکاران مولد تولید برق شماره ۳ با ظرفیت ۴۰ مگاوات و همچنین بویلر HRSG شماره ۶ به ظرفیت ۱۲۵ تن در ساعت و بویلر B با ظرفیت ۲۷۵ تن در ساعت و پمپ سوم آب دریا با ظرفیت ۱۲۵۰۰ مترمکعب در ساعت با هدف پایداری بیشتر شبکه یوتیلیتی و تامین یوتیلیتی مورد نیاز فاز دو راه‌اندازی شد.

دادور اشاره کرد که از ابتدای آبان ماه با هدف رعایت صرفه و صلاح سهامداران تیم ممیزی انرژی با هدف شناسایی و کاهش سوخت و ضایعات تشکیل شد که منجر به کاهش سوخت و ضایعات از ۱۰ درصد خوراک پالایشگاه به کمتر از ۱,۵ درصد از خوراک پالایشگاه شد.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که اعمال بعضی از این تغییرات نیاز به توقف فعالیت پالایشگاه ستاه خلیج فاری داشت در این مدت فرصت را غنیمت شمرده و تغییرات مورد نظر تیم ممیزی را اعمال کردیم، همچنین به منظور پایین آوردن ریسک عملیاتی واحد تصفیه هیدروژنی نفتا با هدف تولید پایدار بنزین یورو ۵ در ورودی واحد ایزومریزاسیون سولفورگارد طراحی و نصب شد و انشعابات مورد نیاز تامین شد.

این عضو هیئت مدیره شرکت نفت ستاره خلیج فارس اعلام کرد که عصر روز شنبه دومین محموله بنزین یورو۵ تحویل انبار نفت شهید رجایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در باره حقوق‌های معوقه کارکنان شرکت نفت ستاره خلیج فارس  و نیز کارکنان شاغل در شرکت‌های پیمانکار این پالایشگاه افزود که از آبان ماه تاکنون سه ماه حقوق معوق همه کارکنان این پالایشگاه تسویه شده است.

دادور در پایان از آغاز به کار ۶۰ نفر دیگر از قبول شدگان در آزمون ورودی شرکت نفت ستاره خلیج فارس خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با آموزش این نیروهای جوان در فاز یک برای راه اندازی فاز۲و۳ پالایشگاه از توان این نیروهای جوان استفاده شود.

شرکت نفت ستاره خلیج فارس پس از انجام تغییرات مدیریتی در اواخر مهر ماه صد نفر از پذیرفته شدگان در آزمون ورودی این شرکت که در دوره مدیریتی قبل به صورت غیرقانونی از کار برکنار شده بودند را به خدمت گرفت و با احتساب این ۶۰ نفر تاکنون ۱۶۰ نفر از نیروهای جوانی که حائز بهترین رتبه در آزمون ورودی شده بودند را به کار گرفته است.