تهران
کد خبر:34016
پ

معاون وزیر نفت: راه‎های گسترش همکاری نفتی تهران – باکو بررسی شد

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: راه‌های گسترش همکاری نفتی ایران و آذربایجان در بخش انرژی در باکو مورد بررسی قرار گرفت. امیرحسین زمانی نیا به سفر پایان هفته هیئت ایرانی به باکو اشاره کرد و افزود: فعالیت مشترک در دریای خزر یکی از محورهای مذاکره با هیئت آذربایجانی بوده است که […]

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: راه‌های گسترش همکاری نفتی ایران و آذربایجان در بخش انرژی در باکو مورد بررسی قرار گرفت.

امیرحسین زمانی نیا به سفر پایان هفته هیئت ایرانی به باکو اشاره کرد و افزود: فعالیت مشترک در دریای خزر یکی از محورهای مذاکره با هیئت آذربایجانی بوده است که مذاکرات در این زمینه ادامه دارد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری، آبان ماه امسال در دیدار با الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان که برای شرکت در نشست سه جانبه ایران، روسیه و آذربایجان به تهران سفر کرد، گفته بود: ایران آمادگی دارد تا همکاری‌های خود با آذربایجان را در بخش‌های صنعتی از جمله سوآپ نفت و گاز، اکتشاف و تولید نفت در حوزه دریای خزر گسترش دهد.

روابط ایران و آذربایجان در سال‌های اخیر به سرعت در حال گسترش است و گام‌های بسیار خوبی برای توسعه همه جانبه مناسبات تهران – باکو برداشته شده است. جلسه سران ایران، آذربایجان و ترکیه نیز اواخر دسامبر به میزبانی باکو برگزار می شود.