تهران
کد خبر:33185
پ

رفع مشکل شبکه‌های اصلی برق تا ساعات آینده/ خسارت تجهیزات برق کرمانشاه وسیع نیست

مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر گفت: خسارات تاسیسات برق در کرمانشاه نسبت به حادثه رخ داده، وسیع نیست و برخی تجهیزات باید تعویض شوند؛ تا ساعات آتی نیز مشکل شبکه‌های اصلی و بارهای حساس رفع شده و برق‌دار می‌شوند. مسعود صادقی در گفتگو با خبرنگار نیروی «انرژی امروز»، اظهار کرد: بعد از وقوع زلزله سنگین […]

مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر گفت: خسارات تاسیسات برق در کرمانشاه نسبت به حادثه رخ داده، وسیع نیست و برخی تجهیزات باید تعویض شوند؛ تا ساعات آتی نیز مشکل شبکه‌های اصلی و بارهای حساس رفع شده و برق‌دار می‌شوند.

مسعود صادقی در گفتگو با خبرنگار نیروی «انرژی امروز»، اظهار کرد: بعد از وقوع زلزله سنگین ۷.۳ ریشتری در عراق در شب گذشته، برخی استان‌ها غربی ایران ازجمله کرمانشاه تحت تاثیر قرار گرفتند که با حضور به موقع و اقدام سریع شرکت‌های برق‌منطقه‌ای و انتقال برق، بخش اعزم خاموشی‌ها رفع شده ست اما اوج خسارت در استان کرمانشاه بود و ازگل و سرپل ذهاب خسارات قابل توجهی دیدند.

وی افزود: از شب گذشته تا کنون با بسیج همه امکانات، بخش قابل توجهی از خسارات رفع و بخش اعظمی از شهرها روشن شدند. تا ساعات آتی نیز بارهای حساس، حیاتی و شبکه‌های اصلی برق‌دار می‌شوند.

مدیرکل نظارت بر توزیع توانیر با تاکید بر بسیج همه امکانات لازم در استان‌های همجوار، گفت: نیروهای بسیج شده به محل رسیدند، تعدادی از اکیپ‌ها نیز نزدیک به محل هستند. با توجه به تقویت فرآیندها انتظار می‌رود که در زمانی کوتاه مشکل برق حل شود.

صادقی با تاکید بر اینکه مجموعه همکاران ما در فاز پشتیبانی، تجهیزات، کالاها و امکانات رزرو را از سایر استان‌ها تامین کردند، گفت: در حال اعزام تجهیزات به محل هستیم. این تجهیزات بارگیری شده و تا ساعات آینده به محل خسارت دیده می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه جای نگرانی نیست به عازم شدن مدیرعامل توانیر به کرمانشاه اشاره کرد و گفت: کردی به زودی به محل مورد بحث می‌رسد و شخصا بازدید خواهد داشت.

صادقی همچنین به نقش پررنگ رسانه‌ها در چنین شرایطی اشاره کرد و گفت: در چنین مواقعی خبرنگاران همکاران ما محسوب می‌شوند و با اطلاع رسانی و پیگیری، آرامش و هماهنگی ایجاد می‌کنند.