تهران
کد خبر:33173
پ

به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیر آوار ماندگان بشتابید

در پی وقواع زلزله ۷.۳ ریشتری و بروز خسارات و تلفات سنگین، رهبر معظم انقلاب اسلامی طی پیامی به همه دستگاه‌های دولتی چه نظامی و چه غیر نظامی دستور دادند؛ در همین اولین ساعات با همه همت و توان به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیر آوار ماندگان بشتابند. در پی وقوع زلزله در […]

در پی وقواع زلزله ۷.۳ ریشتری و بروز خسارات و تلفات سنگین، رهبر معظم انقلاب اسلامی طی پیامی به همه دستگاه‌های دولتی چه نظامی و چه غیر نظامی دستور دادند؛ در همین اولین ساعات با همه همت و توان به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیر آوار ماندگان بشتابند.

در پی وقوع زلزله در غرب کشور و جان باختن و زخمی شدن شماری از هموطنان عزیز، مقام معظم رهبری پیامی صادر کردند.

متن پیام مقام معظم رهبری به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
با تأسف و اندوه فراوان خبر زمین لرزه در غرب کشور را که به جان باختن جمعی از هم میهنان عزیر و زخمی شدن جمعی بیشتر انجامیده و خسارات بسیاری پدید آورده است، دریافت کردم. وظیفه مسوولان آن است که در همین اولین ساعات با همه همت و توان به یاری آسیب دیدگان به ویژه در زیر آوار ماندگان بشتابند و با بهره گیری سریع از همه امکانات موجود، از افزایش تلفات جلوگیری کنند.
ارتش و سپاه و بسیج، با نظم و سرعت به آوار برداری و انتقال مجروحان کمک کنند و دستگاه‌های دولتی چه نظامی و چه غیر نظامی همه توان خود را برای یاری آسیب دیده‌ها و خانواده‌های آنان به صحنه آورند.
اینجانب از اعماق دل، این حادثه تلخ و مصیبت بار را به ملت ایران به خصوص به مردم عزیز استان کرمانشاه و به ویژه به خانواده‌های مصیبت زده تسلیت عرض می‌کنم و متضرعانه از خداوند متعال می خواهم که این محنت و رنج را مایه جلب رحمت و فضل خود قرار دهد و بر صبر و پایداری و مقاومت ملت عزیزمان بیفزاید.
از همه کسانی که می‌توانند به نحوی در سبک کردن بار مصیبت و جبران خسارت مؤثر باشند درخواست می‌کنم که به یاری آسیب دیدگان بشتابند.