تهران
کد خبر:32070
پ

فرمانده عملیات مهار آتش چاه ۱۴۷ رگ سفید در ملی حفاری منصوب شد

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران در حکمی مهران مکوندی را به عنوان فرمانده عملیات مهار آتش چاه ۱۴۷ رگ سفید در این شرکت منصوب کرد. به گزارش شانا، در متن حکم سپهر سپهری خطاب به مهران مکوندی آمده است: «جناب آقای مکوندی با امعان نظر به اهمیت راهبری عملیات تخصصی کنترل […]

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران در حکمی مهران مکوندی را به عنوان فرمانده عملیات مهار آتش چاه ۱۴۷ رگ سفید در این شرکت منصوب کرد.

به گزارش شانا، در متن حکم سپهر سپهری خطاب به مهران مکوندی آمده است:

«جناب آقای مکوندی با امعان نظر به اهمیت راهبری عملیات تخصصی کنترل و مهار فوران چاه و با توجه به سابقه و تخصص جنابعالی به موجب این حکم به عنوان فرمانده کنترل و مهار فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید در شرکت ملی حفاری ایران منصوب می‌شوید.»

در این حکم تاکید شده است: همه امور مرتبط با کنترل و مهار فوران، تحت نظارت و هماهنگی کامل مسعود حیدری (نماینده معرفی شده توسط شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و فرمانده میدان) صورت پذیرد.

مدیرعامل و رئیس ستاد راهبری مهار و کنترل فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید شرکت ملی حفاری در این حکم همکاری و مشارکت با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به منظور کنترل و مهار فوران چاه و ایمن سازی پس از آن به روش‌های متداول و نوین را از جمله وظایف فرمانده عملیات عنوان کرده است.

تشکیل گروه‌های کاری و تعیین مسئولیت‌های مربوطه، برنامه‌ریزی و تشکیل جلسه‌های روزانه کمیته مقابله با شرایط اضطراری، همکاری و مشارکت با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در تدوین استراتژی مهار چاه ، ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت انجام عملیات مهار فوران و پاکسازی محوطه چاه با رعایت کلیه نکات ایمنی از دیگر وظایف فرمانده عملیات مهار و کنترل فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید است.

آماده سازی، جابجایی، برپایی و چیدمان مناسب مخازن سیال کشتن چاه و پمپ‌های پرفشار، همکاری و مشارکت با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در آماده سازی و بکارگیری تجهیزات تخصصی مورد نیاز مهار فوران و آماده سازی، جابجایی، برپایی و راه‌اندازی دستگاه‌های حفاری مورد نیاز جهت حفر چاه‌های امدادی از دیگر وظایفی است که در این حکم بر آن تاکید شده است.