تهران
کد خبر:32095
پ

خوشبینی ژاپن نسبت به همکاری برقی با ایران

سفیر ژاپن در ایران خواستار تعامل هر چه بیشتر شرکت های دو کشور در زمینه صنعت برق شد و افزود: به شکل جدی از تعاملات فنی صنعت برق ایران و ژاپن برای تعمیق روابط میان دو کشور حمایت خواهیم کرد. به گزارش انرژی امروز، هیرویاسو کوبایاشی در سمینار همکاری های مشترک ایران و ژاپن با […]

سفیر ژاپن در ایران خواستار تعامل هر چه بیشتر شرکت های دو کشور در زمینه صنعت برق شد و افزود: به شکل جدی از تعاملات فنی صنعت برق ایران و ژاپن برای تعمیق روابط میان دو کشور حمایت خواهیم کرد.

به گزارش انرژی امروز، هیرویاسو کوبایاشی در سمینار همکاری های مشترک ایران و ژاپن با اشاره به افزایش تقاضا برای انرژی در ایران عنوان کرد: دولت ایران درصدد است تا ظرفیت برق خود را به شکل چشم گیری افزایش دهد و براساس برنامه ششم توسعه بایستی این امر مهم را با استفاده از سرمایه گذاری خارجی محقق کند.

وی با تاکید بر اینکه ژاپن در تلاش است با به کارگیری فناوری های روز دنیا الکتریسته را برای کشورهای در حال توسعه فراهم کند، ادامه داد:‌ صنایع ژاپنی سابقه خوبی در برق دنیا دارند و بدین منظور به همکاری برقی میان دو کشور نیز بسیار خوش بین هستیم.

کوبایاشی با اشاره به مذاکرات میان رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر ژاپن در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت:‌ بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در تلاش برای تقویت همکاری برقی میان دو کشور از طریق ارائه فناوری های پیشرفته در بخش تولید- توزیع و انتقال این انرژی هستیم.

سفیر ژاپن خواستار تعامل هر چه بیشتر شرکت های دو کشور در زمینه صنعت برق شد و افزود: به شکل جدی از تعاملات فنی صنعت برق ایران و ژاپن برای تعمیق روابط میان دو کشور حمایت خواهیم کرد.