تهران
کد خبر:28389
پ

طرح جدید تولید پتروشیمی از آلودگی هوا در ماهشهر/ آغاز مذاکرات با هالدو تاپسو برای اجرای طرح تولید متانول

مهندس بهمن بهزادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی در تشریح مهمترین برنامه های توسعه‌ای مجتمع پتروشیمی فن‌آوران در ادامه سال 96، گفت: هم اکنون مطالعات طرح احداث واحد تولید مونوکلرواستیک اسید آغاز شده است. مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران همچنین از اجرای پروژه‌های طرح پتروالفین، طرح تولید متیل استات و […]

مهندس بهمن بهزادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی انجمن صنفی کارفرمائی صنعت پتروشیمی در تشریح مهمترین برنامه های توسعه‌ای مجتمع پتروشیمی فن‌آوران در ادامه سال 96، گفت: هم اکنون مطالعات طرح احداث واحد تولید مونوکلرواستیک اسید آغاز شده است.

مدیرعامل پتروشیمی فن‌آوران همچنین از اجرای پروژه‌های طرح پتروالفین، طرح تولید متیل استات و پیگیری پروژه تولید DMDS به‌عنوان اولین تولید‌کننده این محصول در صنعت پتروشیمی به عنوان سه برنامه اولویت‌دار توسعه پتروشیمی فن‌آوران یاد کرد و افزود: علاوه بر اجرای طرح‌های جدید توسعه ای، پروژه‌های دیگری هم با مشارکت شرکت‌های معتبر اروپایی برای رفع گلوگاه‌های تولید در پتروشیمی فن‌آوران آغاز شده است.

این مقام مسئول همچنین از برگزاری مناقصه اجرای طرح جمع آوری دی اکسید کربن واحد متانول پتروشیمی فن‌آوران خبر داد و یادآور شد: تاکنون شرکت‌های بزرگ و معتبر صنعت پتروشیمی جهان همچون سوجیتس و میتسوئی ژاپن، اوده آلمان و … برای حضور در این مناقصه اعلام آمادگی کرده اند.

وی همچنین با اشاره به مذاکرات انجام گرفته با شرکت هالدو تاپسوی دانمارک برای اجرای طرح افزایش ظرفیت تولید در واحد متانول پتروشیمی فن‌آوران، تاکید کرد: به زودی مناقصه اجرای طرح جمع آوری دی اکسید کربن واحد متانول پتروشیمی فن‌آوران برگزار می شود.

شرکت پتروشیمی فن‌آوران به عنوان تولید کننده مطرح متانول و اسید استیک با حفظ و توسعه ظرفیت تولید، نقش محوری را در توسعه صنعت پتروشیمی کشور ایفا می‌کند.

این شرکت در زمینه ساخت، راه اندازی و بهره‌برداری واحدهای متانول، اسید استیک و منواکسید کربن به منظور صادرات، استفاده در صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دستی بوده و منطبق با اهداف و سیاست‌های کلان بخش صنعت در رابطه با صادرات، ایجاد اشتغال، انتقال دانش فنی، تربیت نیروی متخصص و تولید محصولات پتروشیمی با ارزش افزوده بالا از گاز طبیعی است.