تهران
کد خبر:49066
پ

تغییرات تولید ناخالص داخلی ایران در زمان تحریم + اینفوگرافی

میزان تولید ناخالص داخلی ایران در سال گذشته، به دنبال افزایش تحریم‌ها، به منفی ۹.۵ درصد کاهش پیدا کرد. استاتیستا به نقل از  صندوق بین‌المللی پول، عنوان می کند: ایران سال‌هاست که در تحریم به سر می‌برد، اما با  توافق هسته‌ای  که در سال ۲۰۱۵ انجام شد، اقتصاد کشور کمی استراحت کرد و روند بهبود را […]

میزان تولید ناخالص داخلی ایران در سال گذشته، به دنبال افزایش تحریم‌ها، به منفی ۹.۵ درصد کاهش پیدا کرد.

تغییرات تولید ناخالص داخلی ایران در زمان تحریم + اینفوگرافی

استاتیستا به نقل از  صندوق بین‌المللی پول، عنوان می کند: ایران سال‌هاست که در تحریم به سر می‌برد، اما با  توافق هسته‌ای  که در سال ۲۰۱۵ انجام شد، اقتصاد کشور کمی استراحت کرد و روند بهبود را پیش گرفت.

اما در سال ۲۰۱۸، پس از  خروج آمریکا از برجام  و افزایش تحریم‌ها، میزان  صادرات نفت ایران  کاهش یافت و در نتیجه کشور باز هم دچار  رکود اقتصادی  شد.

همانطور که در نمودار ارائه شده مشاهده می‌شود، طبق ارزیابی صندوق بین‌المللی پول، میزان  تولید ناخالص داخلی ایران  در سال گذشته، ۹٫۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

در ادامه، قابل ذکر است که  صندوق بین‌المللی پول  پیش‌بینی می‌کند که  اقتصاد ایران  در سال ۲۰۲۰ تثبیت شود؛ البته باید گفت که این تخمین، در ماه اکتبر، یعنی پیش از تنش‌های اخیر منتشر شده است.

ترامپ در پایان سخنرانی خود، ایران را به  بازگشت به توافق هسته‌ای  که به گفته وی سبب دستیابی کشور به شکوفایی و رونق و موفقیت می‌شود، ترغیب کرد.

در نمودار ارائه شده،  روند میزان رشد تولید ناخالص داخلی ایران از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰  را مشاهده می‌کنید؛

بررسی مشکلات اقتصاد ایران

 

منبع
جی پلاس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری