تهران
کد خبر:45570
پ
نفتکش «استنا ایمپرو» حامل پرچم انگلیس روز جمعه پس از خروج از آبهای سرزمینی ایران به «بندر راشد» در دبی وارد شد.

ورود نفتکش انگلیسی «استنا ایمپرو» به بندر «راشد» دبی

نفتکش «استنا ایمپرو» (STENA IMPERO) حامل پرچم انگلیس روز جمعه پس از رفع توقیف و خروج از آبهای سرزمینی ایران وارد بندر راشد دبی شد. این شناور صبح جمعه پس از ده هفته توقیف، بندرعباس ایران را به مقصد دوبی ترک کرد. این نفتکش ده هفته پیش به دلیل نقض قوانین دریانوردی توسط سپاه پاسداران […]

نفتکش «استنا ایمپرو» (STENA IMPERO) حامل پرچم انگلیس روز جمعه پس از رفع توقیف و خروج از آبهای سرزمینی ایران وارد بندر راشد دبی شد.

این شناور صبح جمعه پس از ده هفته توقیف، بندرعباس ایران را به مقصد دوبی ترک کرد.

این نفتکش ده هفته پیش به دلیل نقض قوانین دریانوردی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز توقیف شده بود.

«اریک هانل» مدیر اجرایی شرکت «استنا بالک» در یک پیام متنی پس از آغاز حرکت نفتکش استنا ایمپرو اعلام کرد که کاپیتان این نفتکش «گزارش داد تمام خدمه سالم و باروحیه هستند و پس از انجام معاینات پزشکی و ارائه گزارش در دوبی به دیدار خانواده و بستگان خود می روند».

گفتنی است که هفت تن از ۲۳ خدمه این کشتی اوایل ماه جاری آزاد شدند.

در متن کامل بیانیه رسمی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان چنین آمده است: «نفت‌کش انگلیسی «استنا ایمپرو» ساعت ۷ صبح امروز جمعه (پنجم مهرماه) از لنگرگاه بندرعباس، دریاروی خود را به‌سوی کریدور بین‌المللی ترافیک دریایی خلیج‌فارس آغاز کرد».

فرمانده و خدمه به‌صورت رسمی، تعهد کتبی داده‌اند که هیچ ادعایی ندارند. این در حالی است که علیرغم رفع توقیف این شناور، همچنان پرونده آن در مراجع قضایی ایران باز است و روند دادرسی به تخلفات و اعلام نتایج نهایی آن، در حال طی کردن مسیر بررسی‌های حقوقی و قانونی است.

منبع
افکار نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید