تهران
کد خبر:58676
پ

یک واکسن کرونای روسی آزمایش بالینی خود را آغاز کرد

مرکز دولتی تحقیقات ویروس‌شناسی روسیه اعلام کرد که آزمایش‌های بالینی واکسنی که این مرکز توسعه داده، بر روی تعدادی از داوطلبان آغاز شده است. به گزارش خبرنگار، آزمایش‌های بالینی واکسن کرونایی که توسط مرکز دولتی تحقیقات ویروس شناسی و بیوتکنولوژی «وکتور» روسیه ساخته شده با تزریق به ۵ داوطلب انجام شد. به گزارش خبرگزاری تاس، […]

مرکز دولتی تحقیقات ویروس‌شناسی روسیه اعلام کرد که آزمایش‌های بالینی واکسنی که این مرکز توسعه داده، بر روی تعدادی از داوطلبان آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار، آزمایش‌های بالینی واکسن کرونایی که توسط مرکز دولتی تحقیقات ویروس شناسی و بیوتکنولوژی «وکتور» روسیه ساخته شده با تزریق به ۵ داوطلب انجام شد.

به گزارش خبرگزاری تاس، بر اساس پروتکل تعیین شده، آزمایش بالینی با ۵ داوطلب آغاز شد. گروه نخست داوطلبان روز ۲۷ جولای (۶ مرداد) واکسینه شدند و گروه دوم روز ۳۰ جولای (۹ مرداد) این واکسن را دریافت خواهند کرد.

سه داوطلب دیگر نیز پس از فاصله زمانی مشابه واکسن را دریافت خواهند کرد. شرایط جسمانی مشارکت‌کنندگان تحت نظر خواهد بود و گروه نخستی که واکسن را دریافت کرده‌اند در شرایط جسمانی خوبی به سر می‌برند.

مرکز وکتور روز ۲۴ جولای (۳ مرداد) توانست مجوز وزارت بهداشت روسیه برای آغاز آزمایش‌های بالینی ویروی کرونا با حضور داوطلبان را آغاز کند.

بر اساس آخرین آمارها، حدود ۱۶ میلیون و هشتصد هزار نفر در سرتاسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد نیز بیش از ۶۶۰ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید