تهران
کد خبر:47461
پ
وزیر تعاون:​

یارانه بنزین جایگزین یارانه نقدی نخواهد شد

شریعتمداری: به هیچ وجه یارانه بنزین جایگزین یارانه نقدی نخواهد شد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: به هیچ وجه یارانه بنزین جایگزین یارانه نقدی نخواهد شد. محمد شریعتمداری افزود: دولت ابتدا بر مبنای بانک‌های اطلاعات گوناگون و بر اساس آزمون وسع و اطلاعات افرادی که با درآمد کمتری […]

شریعتمداری: به هیچ وجه یارانه بنزین جایگزین یارانه نقدی نخواهد شد.

یارانه بنزین جایگزین یارانه نقدی نخواهد شد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: به هیچ وجه یارانه بنزین جایگزین یارانه نقدی نخواهد شد.
محمد شریعتمداری افزود: دولت ابتدا بر مبنای بانک‌های اطلاعات گوناگون و بر اساس آزمون وسع و اطلاعات افرادی که با درآمد کمتری هستند، این طرح را اجرایی کرد، به حدود ۲۰ میلیون خانوار از مردم ایران با توجه به بررسی‌هایی که انجام شده است این کمک معیشتی تقدیم شد.
وی گفت:​ بعد از پرداخت این کمک معیشتی کد دستوری ستاره ۶۳۶۹ مربع اعلام شد و همراه وزارت ارتباطات تلاش کردیم افرادی که خودشان را واجد شرایط می‌دانند، بتوانند اعتراض شان را اعلام نمایند که تاکنون حدود ۵ میلیون نفر در این سامانه ثبت نام کردند و متقاضی کمک معیشتی شدند.
وزیر رفاه در مورد معیار‌های پرداخت این کمک معیشتی افزود: در مرحله اول کسانی که یک مسکن، یک شغل و یک خودرو داشته باشند از گردونه این طرح حذف خواهند شد.
آقای شریعتمداری گفت:: خانواده‌های یک نفره با درامد بالای ۵ میلیون تومان، خانواده‌های دو نفره با درآمد بالای ۶ میلیون تومان، خانواده‌های سه نفره با درآمد بالای ۷ میلیون و خانواده‌های چهار نفره با درامد بالای ۸ میلیون تومان از گردونه کمک معیشتی حذف خواهند شد.
وی افزود : افرادی که در خانواده هایشان بیماران صعب العلاج یا یک فرد معلول دارند به هیچ وجه از این طرح حمایتی حذف نمی‌شوند و بنده خودم را در این شرایط سخت مسئول می‌دانم و حتماً با مردم همراه هستم.
وزیر تعاون در مورد میزان خطا در این طرح گفت: به حدود ۶۰ میلیون نفر این کمک معیشتی را پرداخت کردیم، اینکه ما از اطرافیان خود بپرسیم شما از این کمک بهره‌مند شدید یا خیر، ملاک درستی نیست و در همه جای دنیا ضریب خطا در این نوع طرح‌ها حداقل ۴ تا ۵ درصد است و اینکه ما بگوییم به هیچ کدام از این اعتراض‌ها رسیدگی نمی‌کنیم، نادرست است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد سوالی مبنی بر این که چرا به برخی از زنان سرپرست خانوار این کمک معیشتی پرداخت نشده است، افزود: همه زنان سرپرست خانوار تک نفره‌ای که درآمد زیر ۵ میلیون تومان دارند از حمایت این طرح بهره‌مند شده اند، اما به عنوان مثال ما زنان سرپرست خانواری داریم که کارآفرین هستند و حدود ۵۰ نفر در کارگاه‌های آن‌ها فعالیت می‌کنند، این گونه افراد از گردونه این طرح حذف خواهند شد.
آقای شریعتمداری با اشاره به این که به هیچ وجه یارانه بنزین جایگزین یارانه نقدی نخواهد شد، گفت: ما براساس آزمون وسع و تمکن مالی افراد این طرح را اجرا می‌کنیم و از طریق سامانه‌ای که اعلام می‌کنیم از افرادی که خودشان را واجد دریافت این کمک معیشتی می‌دانند، اجازه می‌گیریم که تراکنش مالی آن‌ها را بررسی کنیم و بدون اجازه افراد این کار صورت نخواهد گرفت.
وی در پایان افزود: به هیچ وجه این تعداد افرادی که تاکنون این کمک معیشتی را دریافت کردند، کمتر نخواهند شد، اما امکان دارد تعدادی هم به این افراد اضافه شود و طبق گفته سازمان برنامه و بودجه منابع آن هم آماده است و قطعاً این طرح عدالت جویانه است.
منبع
خبرگزاری صدا و سیما
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید