تهران
کد خبر:58484
پ

وزیر نفت یمن از غارت گسترده نفت کشورش خبر داد

وزیر نفت و معدن یمن گفت که ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت یمن طی سال ۲۰۱۹ توسط طرف‌های متجاوز و مزدور به غارت رفته است. احمد دارس، وزیر نفت و معدن یمن در مصاحبه با المسیره گفت که مقادیر نفت به غارت برده شده توسط مزدوران ائتلاف متجاوز طی سال ۲۰۱۸ به ۱۸ […]

وزیر نفت و معدن یمن گفت که ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه نفت یمن طی سال ۲۰۱۹ توسط طرف‌های متجاوز و مزدور به غارت رفته است.
احمد دارس، وزیر نفت و معدن یمن در مصاحبه با المسیره گفت که مقادیر نفت به غارت برده شده توسط مزدوران ائتلاف متجاوز طی سال ۲۰۱۸ به ۱۸ میلیون بشکه و طی سال ۲۰۱۹ به ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه رسید.
وی گفت که طرف‌های متجاوز، نفت یمن را به غارت برده و درآمدهای حاصل از آن را به بانک‌های عربستان انتقال می‌دهند؛ در حالی که مردم یمن از نبود این فرآورده‌های نفتی رنج می‌کشند.
وزیر نفت یمن عنوان داشت که درآمد فرآورده‌های نفتی به غارت برده شده از سوی طرف‌های متجاوز طی سال ۲۰۱۸ فقط به یک میلیارد و۲۵۰ میلیون دلار رسید.
وی تصریح کرد که مزدوران و ائتلاف متجاوز با برخی از تاجران هماهنگی می‌کنند تا از طریق آنها، منابع نفتی یمن را غارت کنند.
دارس گفت که اگر درآمدهای نفتی یمن به سرقت برده نمی‌شد، دولت می‌توانست حقوق تمامی کارمندان یمن را پرداخت کند.
وی ادامه داد: تنها گزینه ما رویارویی است تا بتوانیم محاصره را لغو کرده و بر طرف‌های متجاوز إعمال فشار کنیم تا فرآورده‌های نفتی به یمن برسد.
در همین راستا، سلیم الجعدبی، مدیر درآمدهای نفتی در وزارت دارایی یمن اعلام کرد که از زمان آغاز تجاوز به یمن، بیش از ۱۲۰ میلیون بشکه نفت به سرقت رفته است که ارزش کلی آنها به ۱۲ تریلیون ریال می‌رسد واین مبلغ برای پرداخت حقوق کارمندان در یمن برای ۱۲ سال کفایت می‌کند.

منبع
خبرگزاری آریا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید