تهران
کد خبر:47016
پ

مهدی کرباسیان عضو هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی نفت شد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، محمد مهدی رحمتی، مهدی کرباسیان، علی کاردر، حمیدرضا عراقی، فرزین مینو، امیرحسین بحرینی و محمد مصطفوی را به عنوان اعضای اصلی و سیدحسین موسوی و طاهره جعفری را به عنوان اعضای علی‌البدل هیات‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت معرفی کرد.  مسعود کرباسیان (شنبه، ۱۸ آبان‌ماه) در آیین […]

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، محمد مهدی رحمتی، مهدی کرباسیان، علی کاردر، حمیدرضا عراقی، فرزین مینو، امیرحسین بحرینی و محمد مصطفوی را به عنوان اعضای اصلی و سیدحسین موسوی و طاهره جعفری را به عنوان اعضای علی‌البدل هیات‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت معرفی کرد.

 مسعود کرباسیان (شنبه، ۱۸ آبان‌ماه) در آیین معارفه رئیس و اعضای جدید هیات‌ رئیسه صندوق بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، ضمن معرفی این اعضا و قدردانی از اعضای پیشین، عنوان کرد: این صندوق، تنها صندوق مستقل و سودآور کشور است که به لحاظ عملکرد قوی، آینده خوبی در پیش دارد.

وی با اشاره به مصوبه هیات‌وزیران و اساسنامه جدید صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت مبنی بر اضافه شدن اعضای جدید به هیات‌امنا، گفت: در اساسنامه جدید، وزیر نفت، وزیر اقتصاد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعضای اصلی هیات‌مدیره شرکت ملی نفت ایران و در غیاب اعضای اصلی، اعضای علی‌البدل، مدیران عامل سه شرکت اصلی (شرکت ملی گاز، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی) و دو بازنشسته به انتخاب وزیر نفت در هیات‌امنا حضور دارند. اعتبار حکم اعضای هیات‌رئیسه نیز سه سال است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به کمک‌های صندوق‌های بازنشستگی در اعتبار بخشی به پروژه‌های صنعت نفت در شرایط سخت تحریم، اظهار کرد: صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با توجه به کارنامه درخشانی که دارد، می‌تواند الگویی برای دیگر صندوق‌ها در کشور باشد.

کرباسیان به سابقه حضور محمدمهدی رحمتی در هیات‌ رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت هم اشاره و ضمن قدردانی از وی در پذیرفتن مسئولیت جدید، از زحمات نصرت رحیمی در مدت تصدی مسئولیت ریاست هیات‌رئیسه صندوق‌ها و همچنین از خدمات دیگر اعضا قدردانی کرد.

محمدمهدی رحمتی، رئیس جدید هیات‌رئیسه صندوق نیز در این نشست عنوان کرد: دغدغه اصلی اعضای هیات‌رئیسه صندوق‌ها، حفظ اموال جمعیت بازنشستگان و استفاده بهینه از آنهاست.

وی افزود: تامین اعتبار مورد نیاز پروژه‌ها در حالت کلی دشوار و در شرایط تحریم دشوارتر است؛ با این حال صندوق همواره تلاش کرده است با رعایت قوانین و مقررات و حفظ سلسله مراتب اداری، منابع مالی مورد نیاز پروژه‌ها را تامین کند.

منبع: شانا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید