تهران
کد خبر:45906
پ
مدیر نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه تولید برق سالانه این نیروگاه معادل حدود 11 میلیون بشکه نفت است، گفت: مشکل انرژی در جنوب کشور حل خواهد شد.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهر: مشکل انرژی در جنوب کشور حل می‌شود

رضا بنازاده پیش از ظهر امروز  در نشست پدافند غیرعامل استان بوشهر، اظهار داشت: نیروگاه اتمی بوشهر تنها واحد هزار مگاواتی تولید برق در کشور است و هیچ گونه گاز آلاینده‌ای به سمت اتمسفر آزاد نمی‌کند و با صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی به محیط زیست کمک می‌کند. مدیر نیروگاه اتمی بوشهر افزود: تولید برق […]

رضا بنازاده پیش از ظهر امروز  در نشست پدافند غیرعامل استان بوشهر، اظهار داشت: نیروگاه اتمی بوشهر تنها واحد هزار مگاواتی تولید برق در کشور است و هیچ گونه گاز آلاینده‌ای به سمت اتمسفر آزاد نمی‌کند و با صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی به محیط زیست کمک می‌کند.

مدیر نیروگاه اتمی بوشهر افزود: تولید برق سالانه این نیروگاه معادل حدود ۱۱ میلیون بشکه نفت است که اگر به قیمت روز حساب کنیم  برق ایمن و قابل  توجهی تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه اکنون ۲۸ درصد برق استان‌های بوشهر و فارس توسط نیروگاه اتمی بوشهر تولید می‌شود، گفت: با اتصال واحدهای دو و سه نیروگاه اتمی بوشهر به شبکه سراسری در آینده مشکل برق در جنوب کشور نخواهیم داشت.

بنازاده با اشاره به نقش دانشمندان و متخصصان داخلی در بهره‌برداری از این نیروگاه، عنوان کرد: در حال حاضر این نیروگاه هزار مگاوات تولید برق دارد و با دارا بودن چهار کانال ایمنی، وضعیت ایمنی نیروگاه بسیار بالاست و در خصوص پدافند غیرعامل تدابیر لازم در آن اندیشیده شده است.

منبع
خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید