تهران
کد خبر:56358
پ

مجلس نمایندگان آمریکا به تبدیل «واشنگتن‌دی‌سی» به پنجاه‌ویکمین ایالت رای داد

مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه (۹۹٫۴٫۶) با اکثریت آرا به تبدیل شدن پایتخت این کشور به پنجاه‌ویکمین ایالت آمریکا رای داد. مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه (۹۹٫۴٫۶) با ۲۳۲ رای موافق در مقابل ۱۸۰ رای مخالف به تبدیل شدن شهر واشنگتن دی‌سی به پنجاه‌ویکمین ایالت آمریکا رای داد. در حال حاضر واشنگتن‌دی‌سی یک منطقه فدرال […]

مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه (۹۹٫۴٫۶) با اکثریت آرا به تبدیل شدن پایتخت این کشور به پنجاه‌ویکمین ایالت آمریکا رای داد.

مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه (۹۹٫۴٫۶) با ۲۳۲ رای موافق در مقابل ۱۸۰ رای مخالف به تبدیل شدن شهر واشنگتن دی‌سی به پنجاه‌ویکمین ایالت آمریکا رای داد.

در حال حاضر واشنگتن‌دی‌سی یک منطقه فدرال به شمار می‌آید و مربوط به هیچکدام از ایالت‌های آمریکا به شمار نمی‌آید.این برای نخستین بار است که همه مجلس نمایندگان اجازه رای‌گیری درباره طرح تبدیل واشنگتن دی‌سی به ایالت را می‌دهد.

این طرح مورد حمایت دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا و «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قرار دارد.

این طرح به احتمال زیاد از سوی اکثریت جمهوری‌خواه مجلس سنا رد خواهد شد. کاخ سفید نیز پیشتر اعلام کرده بود که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز اعلام کرده در صورت تصویب شدن این طرح آن را وتو خواهد کرد.

ترامپ ماه پیش در مصاحبه با «نیویورک پست» گفته بود که به ایالت تبدیل شدن واشنگتن دی‌سی باعث افزایش تعداد دموکرات‌های کنگره خواهد شد و هرگز اجازه این اتفاق را نخواهد داد.
منبع: خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید