تهران
کد خبر:53969
پ

قیمت نفت برای چهارمین روز پیاپی افزایش یافت

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۴ و ۳ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه) به ۳۵ دلار و ۶۶ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۳۳ دلار و ۱۲ سنت رسید. به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری رویترز از توکیو، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز دوشنبه (۲۹ اردیبهشت‌ماه) ۳۴ دلار و […]

قیمت نفت برای چهارمین روز پیاپی افزایش یافت

قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۴ و ۳ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه) به ۳۵ دلار و ۶۶ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۳۳ دلار و ۱۲ سنت رسید.
به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری رویترز از توکیو، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت روز دوشنبه (۲۹ اردیبهشت‌ماه) ۳۴ دلار و ۸۱ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۳۰ دلار و ۸۲ سنت بود.
قیمت نفت خام امروز برای چهارمین روز پیاپی افزایش یافت، زیرا نشانه‌ها حاکی از پایبندی تولیدکنندگان نفت خام به کاهش عرضه آن است و کشورهای بیشتری نیز در حال کاهش محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا هستند و این موضوع سبب افزایش تقاضای نفت خام شده است.
هیرویوکی کیکوکاوا، مدیر تحقیقات شرکت نیسان گفت: نگرانی سرمایه‌گذاران کاهش یافته است، زیرا اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به اوپک پلاس به کاهش عرضه توافق‌شده در نشست خود در ماه آوریل پایبند هستند و انتظار می‌رود شاهد کاهش عرضه بیشتری در ماه ژوئن باشیم.
وی با پیش‌بینی اینکه قیمت شاخص نفت خام آمریکا به ۳۵ دلار برای هر بشکه برسد، اظهار کرد: در همین حال خوش‌بینی نسبت به کاهش محدودیت‌های جهانی ناشی از شیوع کرونا به تقویت فعالیت‌های اقتصادی و تقاضای سوخت کمک خواهد کرد.

منبع
خبرگزاری آریا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید