تهران
کد خبر:56448
پ

قدرت‌های خارجی مانع ازسرگیری عرضه نفت لیبی هستند

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که قدرت‌های خارجی مانع ازسرگیری تولید نفت خام در این کشور هستند. به گزارش خبرگزاری پلتس از لندن، مصطفی صنع‌الله با انتقاد از مداخله قدرت‌های خارجی در بخش نفت این کشور، آنها را متهم به جلوگیری از تولید دوباره نفت در این کشور کرد. وی از […]

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی نفت لیبی اعلام کرد که قدرت‌های خارجی مانع ازسرگیری تولید نفت خام در این کشور هستند.

قدرت‌های خارجی مانع ازسرگیری عرضه نفت لیبی هستند
به گزارش خبرگزاری پلتس از لندن، مصطفی صنع‌الله با انتقاد از مداخله قدرت‌های خارجی در بخش نفت این کشور، آنها را متهم به جلوگیری از تولید دوباره نفت در این کشور کرد.
وی از حضور روس‌ها و دیگر مزدوران خارجی در میدان شراره – با ظرفیت تولید روزانه ۳۰۰ هزار بشکه – و گفت‌وگوی آن‌ها با نگهبانان تاسیسات نفتی ابراز نگرانی کرد.
رئیس شرکت ملی نفت لیبی گفت: نیازی به حضور روس‌ها و دیگر مزدوران خارجی در میدان‌های نفتی لیبی که هدفشان جلوگیری از تولید نفت است، نداریم. نفت لیبی برای مردم لیبی است و با تلاش‌ کشورهای خارجی که مانع ازسرگیری تولید نفت می‌شود، کاملاً مخالفم.
میدان‌های شراره و الفیل که در جنوب غربی کشور واقع شده‌اند، پس از بازگشایی دوباره آن‌ها در اوایل ماه جاری، دوباره تعطیل شدند و بخش نفت لیبی همچنان در معرض خطر گروه‌های مسلح قرار دارد، زیرا سبب تشدید درگیری‌های مدنی در این کشور می‌شود.
تولید نفت خام لیبی هم‌اکنون ۷۰ تا ۸۰ هزار بشکه در روز و کمتر از یک‌دهم مقدار تولید پیش از ۱۸ ژانویه امسال است.
در پی محاصره چند پایانه بزرگ نفتی در شرق لیبی و میدان‌های نفتی جنوب این کشور توسط نیروهای مسلح وفادار به خلیفه حفتر، در ۱۸ ژانویه، اقتصاد این کشور دچار بحران شده است.

منبع
خبرگزاری آریا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید