تهران
کد خبر:45996
پ
رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل مطرح کرد؛

فناوری تولید نشاسته پلیمری در انحصار جهاد دانشگاهی اردبیل

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: با حمایت استاندار اردبیل فناوری تولید نشاسته پلیمری که در صنعت نفت کاربرد دارد در انحصار جهاد دانشگاهی استان اردبیل قرار گرفت. به گزارش ایسنا، مهران اوچی اردبیلی اظهار کرد: ۷۵۰ هزار تن تولید سیب زمینی در استان اردبیل توسط کشاورزان تلاشگر انجام می‌شود که ۲۵۰ هزار تن آن […]

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: با حمایت استاندار اردبیل فناوری تولید نشاسته پلیمری که در صنعت نفت کاربرد دارد در انحصار جهاد دانشگاهی استان اردبیل قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، مهران اوچی اردبیلی اظهار کرد: ۷۵۰ هزار تن تولید سیب زمینی در استان اردبیل توسط کشاورزان تلاشگر انجام می‌شود که ۲۵۰ هزار تن آن مصرف داخلی بوده و مابقی نیز صادرات و بخشی نیز به عنوان ضایعات دورریز می‌شود که ما از محل این دورریز‌ها سعی می‌کنیم محصول باارزش نشاسته پلیمری را که در صنعت نفت کارآیی دارد، تولید کنیم.
وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی استان اردبیل سال‌هاست تحقیقات و پژوهش گسترده‌ای را در این زمینه با تهیه طرح اولیه انجام داده و آماده عقد قرارداد با وزارت نفت است تا این محصول تولید و به دلیل تحمل درجه حرارت بالا در صنعت نفت مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل افزود: امیدواریم با راه‌اندازی واحد نیمه صنعتی که تولید یک هزار و ۵۰۰ تن محصول را انجام می‌دهد، زمینه اشتغال ۷۶ نفر را در این بخش فراهم کرده و از طریق تولید محصول باارزش نشاسته پلیمری بتوان نیاز بازار را تامین کرد.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید